Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős korukig nem "gáz" szoptatni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Bocsánat a gáz szóért, egyszerűen nem tudom, hogy fogalmazzam meg. Kislányom most 10 hónapos, már feláll magától, egy kezét fogva lépeget. Amint magától megy már, utána nem sokkal szeretném leszoktatni a szopizásról, mert nekem mindig olyan fura, ha a gyerek megy az anyukához, húzza fel a pólóját vagy már beszél rendesen és mondja, hogy szopizni akar. Ti hogy vagytok ezzel?

2016. okt. 23. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Ha neked gaz, ne csinald. En mondjuk a gyerekeket neztem, es nem erdekelt, hogy jarnak, beszelnek, foguk van.

Evekig szoptattam oket.

Soha nem rangattak nyilvanos helyen a ruhamat.

2016. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem másfél éves korig teljesen oké, 2 éves kor felett számomra már furcsa.
2016. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
1 éves kor felett már nagyon. Az már anya mániája.
2016. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Másfél éves korig még elmegy. Én mondjuk egy éves korukig szoptattam. De ez szerintem egyénfüggő. Nekem egy két éves gyerek szoptatása már sok, valakinek nem az. Barátnőm még három évesen is szoptatja ovis korú gyerekét. Neki nem sok. Mindenki addig szoptasson amíg jónak látja.

Van aki egyáltalán nem szoptat, na az is sok nekem, mert fél éves korig az anyatej a legmegfelelőbb táplálék.

2016. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Nővérem lánya 2,5 éves koráig kérte.
2016. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Haha.."egy éves kor után a mama mániája"bocs,ezen jot rohogtem..en a gyerekek megszuletese elott ugy gondoltam,mint te..aztan megszulettek,kinott a foguk,megtanultak jarni es beszélni is..es a vilag legtermeszetesebb dolga volt,hogy szopiznak..az elso nem sokkal 2 éves kora utan szokott le,mert terhes lettem a masodikkal es nagyon erzekenyek voltak a melleim..a masodik is két éves kora korul szokott le,nala eroszakosabb voltam es o alapbol könnyebb eset(lassan egy ev tavlatabol viszont azt mondom,lehez nem volt jo,hogy eroltettem a leszokast)a harmadikat várom,addig tervezem szoptatni,mig kéri...

Ja es nekem sem teptek soha a polomat nyilvanosan es a tobbi es a többi...

2016. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Kislányom 1,5 éves koráig szopizott.Kisfiam 21 hónapos,még szopizik esténként.Én imádom ezt a kötõdést.De 2 éves kora után már szeretném leválasztani.
2016. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Egy éves korig mindenképp fontos szerintem. Fölötte akkor, ha babának és anyának is jó. Engem egyáltalán nem zavar ha egy anyuka sokáig szoptat, sőt.
2016. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem addig nem gáz, míg az anyukának nem kényelmetlen és a gyerek igényli. Én 19 hónapig szoptattam az elsőt. Egy éves koráig mindenki az "ugye még szoptatod?" kérdéssel jött, utána éles váltással mindenki a "de ugye már nem szoptatod?" kérdéssel idegesített, úgyhogy a társadalom jó részénél ott a határ.
2016. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ezt nem másnak kell eldöntenie, hanem a babának és az anyukának. Mindenki addig szoptatja a babáját ameddig akarja és jó nekik. Szerintem nem az a gáz hogy meddig szoptat hanem ha ezt kendőzetlenül nyilvánosan csinálja. És most itt nem a csecsemők etetésére gondolok, hanem a 3-5évesek komfortszoptatására
2016. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!