Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idős korában hagytad a...

Mennyi idős korában hagytad a babádat átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kb. fél9kor eszik este, fürcsi után, éjjel úgy 2 körül megébred, nem sír(csak nagyon ritkán), de egyfolytában mocorog, nyöszörög, "gőgicsél". Ekkor megszoptatom, majd utána 5-6 óra fele jön a következő. Most 8 hetes (5,2 kg). Vki azt mondja, hagyjam had nyöszörögjön, s szokjon rá, h éjjel nem kap enni, de nekem nincs szivem hozzá és még picinek is tartom hozzá. Nálatok hogy volt ez? Mennyi idősen kell már átaludnia az éjszakát?
2010. ápr. 26. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor ő maga elég érett hozzá, hogy átaludja. Ha felébred és jelzi, hogy éhes, szerintem kár esetleg a sírásig várni vele. Az enyém még 20 hónaposan se alussza át az éjszakát, de csak azért, hogy fellármázza az egész családot és senki ne tudjon pihenni, nem fogom sírni hagyni... így mindenkinek jó...
2010. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A kerdest nem nekem tettek fol. Menyi ideig hagyott ejjel aludni a babad....Vicces ,de en soha nem koltottem csak o engem , de aszt kitartoan .
2010. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hány hónapos korában KELL átaludnia az éjszakát?:) az én kisfiam 8 hónapos koráig éjjel 1 x megébredt. Megetettem egy picit és már aludt is vissza. Bennem volt mindig a félsz, hogy jajj, nem fog 1x visszalaudni, de szerintem félálomban evett, mert mindig visszaaludt.Amikor egyszer nem adtam neki, akkor viszont nyöszörgött, sírdogált- 10 perc után megesett rajta a szívem. Amíg szüksége volt rá, én keltem. Minden baba más, és egyáltalán nincs szabályokhoz kötve hogy mikor aludja át. Egy ismerősöm is majd megőrjített ezzel, de hidd el ez babánként változik, nincs "szabvány"! :)
2010. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én sem hagytam sírni éjjel, ha nyöszörgött megszoptattam.

a baba magától megérik arra, hogy éjszakára elég táplálékot vesz magához, és akkor majd átalussza az estét. addig nyugodtan etesd meg. ha fárasztó, megkérheted párodat, hogy segítsen, nálunk volt úgy, hogy aludtam, ő rakta oda a babát cicizni, legalább nem kellett kikelnem az ágyból.:)

nálunk az egyik 4 a másik 3 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát.

2010. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Te babád még pici, hogy "trenírozd". Nyugodtan etesd meg, végül ha éhes, úgysem tud aludni, sírni fog csak. Szerintem elég jó, ha már így alszik.
2010. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Olvasva az eddigi válaszokat, lehet hogy le fognak pontozni, de én máshogy csináltam.Amikor nem sírt, csak "gőgicsélt",5 és fél hetesen éjszaka, felvettem, ringattam és szépen visszaaludt evés nélkül.Ez kb. ment egy hétig, azóta átalussza az éjszakát.Este nyolctól reggel fél nyolcig édesededen alszik.

Próbáld ki, ha éhes úgysem alszik vissza.

2010. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kb 7 hetes kora óta aludt fél 9-től reggel 6-ig. Persze volt, hogy felébredt éjszaka, nyöszörgött kicsit, hallatszott, hogy kakil, satöbbi, de én csak akkor etettem, ha konkrétan éhes sirás volt. Ilyen azóta sincs éjjel. Viszont a hajnalt végigmagyarázza kb 5 óra körül, úgyhogy már külön szobában is vagyunk. A nyöszörgés nem egyenlő az éhes vagyokkal szerintem. Nálunk a legerősebb sirás hónapokig az éhes vagyok volt, attól zengett a ház :) Tehát ha csak magyarázott, gőgyicsélt, én nem ugrottam soha hozzá, látszott, hogy nézelődik, tesz-vesz, jól elvan. Most 1 évesen fél 8-tól 7-negyed 8-ig alszik, minden zökkenő nélkül.
2010. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk először nyöszörög, akkor cumit dugok a szájába, ha látom, hogy nem alszik vissza, egyre jobban nyöszörög, akkor megetetem. Nem akarom, hogy teljesen felébredjen, ezért nem várom meg, hogy sírjon. De ha nyöszörög, tudom lassan enni fog.
2010. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nikcsi ***** válasza:

A nagyobbik fiam ugy 11 hos koraig evett 1x ejjel, meg szuksege volt ra, azota mar o is alszik nyolctol nyolcig.

Kisebbikem most 2 honapos ugy 2 hete atalussza az ejszakat, en voltam a legjobban meglepve az elso utan. Ha ejjel nyoszorog akkor visszaadom neki a cumit, elinditom a forgojat altalaban visszaalszik. Tudom hogy nem ehes, mert 1. akkor nem aludna vissza, 2. ha ehes minden atmenet nelkul azonnal ordit, nincs nyoszorges, vagy nyuglodes. :)

2010. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8hetes a fiam és három napja 9 órát alszik éjszakánként egyszerre.
2010. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!