Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Koffein a szoptatás alatt?

Koffein a szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

A kèrdés első sorban elmèleti, tehát nem kèrek személyeskedést.

Orvos, védőnő, internetes válaszok szerint napi 2 kávè nem árt.

Mindenhol azt olvasom, inkább kávé, mint energiaital, viszont mièrt is? Koffein szempontjából merül fel a kèrdés leginkább, mivel egy doboz energiaitalban 80 mg koffein van.

Egy tejes kávèban, ami boltban kapható pl, ennyi szintèn, vagy több. Főzöttben mèg több.

Olvastam itt talán, hogy az energiaitalt a taurin miatt nem javasolják, amit viszont pár éve kivontak belőlük.

Magas koffein-fogyasztásról 300 mg/nap fölött beszélnek.

Most akkor mennyire ártalmas a koffein a babára nézve ès pontosan mi miatt rosszabb az energiaital, mint a kávè szoptatás alatt?

(A kèrdésre, kèrdèsekre szeretnèk választ, nem azt, hogy mekkora szar anya vagyok, aki mèrgezni akarja a gyerekèt. Mert ez esetben nem kèrdeznèk, hanem innám literszámra mindkettőt. 100/60 a vérnyomásom jobb napokon, de nem akarok ártani a babának.)



2016. dec. 5. 15:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudok olvasni, hogy a dobozra mi van írva. De ez a koffein tartalmú tejes kávéra is rá van írva.
2016. dec. 5. 15:40
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Azt tudjuk hogy a koffein bekerul az anyatejbe, innentol kezdve meg orosz rulett hogy mit okoz.
2016. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Az energiaital nem a koffein miatt artalmas.

Elolvastad te mi van benne ?

2016. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


"A cégek egy dolgot ugyanakkor változás nélkül hagytak: a 18 éven aluliaknak és terhes anyáknak szóló figyelmeztetést, ami nyilvánvalóan a figyelemelterelést szolgálja, hiszen ennyi koffein egy közepesen erős kávéban van."


Amúgy el szoktam olvasni, mi mit tartalmaz.

2016. dec. 5. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Igazából nem a koffein tartalom miatt nem ajánlott hanem a többi összetétel miatt. E150c e211 aromák stb....

Ezért van ráírva h gyerekeknek, terheseknek szootató anyák nak nem ajánlott.

Egyszó mint száz tele van mesterséges sz @ rokkal

2016. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Én nem merném letenni a nagyesküt, hogy a kávé nem árt a babának. Főleg a rendszeresen fogyasztott kávé. Az nem kérdés, hogy bekerül az anyatejbe, így az sem kérdés, hogy baba szervezete RÁSZOKIK a koffeinre. A szoptatás végén újabb sokk, az elvonás. De a szomorú az, hogy a sejtjei emlékezni fognak a koffeinre, s így felnőttkorában nagyobb eséllyel indul a koffeinista cím elnyeréséért.
2016. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A taurin egy aminosav, mely a csecsemő számára esszenciális és az anyatej alapból tartalmazza! A csecsemő tápszerek is. A taurin tehát nem kizáró oka az energiaital fogyasztásnak.


Szerintem leszámítva az aromákat, cukrot és mesterséges színezékeket, az energiaital és a kávé, no meg a kóla között érdemi különbség nincs, főleg ami a szoptatás alatti fogyasztást illeti.


A koffein átjut az anyetejbe mely a csecsemőnél nyugtalanságot, vagy más. pl emésztési panaszokat okozhat (fokozza a savtermelést a gyomorban). Ki kell tapasztalni, hogy mennyi kávé nem okoz még gondot, kb mint a többi "tiltólistás" ételnél. Van aki fogyaszthat karfiolt, van aki egyáltalán nem, mert jobban megéri a babája.


Viszont ha pl. neked 3 kávé használna de csak napi egyet bírtok, akkor meg úgyis mindegy.


A koffein egyébként nem emeli a vérnyomást, a köztudattal ellentétben. Sőt, pont hogy értágító hatású, ezért gyakori összetevője fejfájás csillapítóknak is. Egyszerűen csak élénkítőleg hat a központi idegrendszerre, ezért nő a pulzusszám, ezért éri az ember, hogy felfrissült tőle. Már aki...de a várnyomást nem emeli, ugyanis az nem a pulzusszámtól függ.


Alacsony vérnyomásra sok folyadékfogyasztást (víz, tea) és testmozgást javasolok.

2016. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
én is kb ezzel a vérnyomással élek, terhesség előtt is min napi 2 főzött kávé megvolt. Várandósság elején nem kívántam, de a másodiknál már ilyen problémám sem volt. Amúgy terhesség alatt jó, ha volt 95/60 vérnyomásom...szóval ittam a napi két kávémat (de ennyi a max), utána szoptatás alatt is. Babák nyugisak, jó alvók voltak, szoptatás befejezése után semmiféle "koffeinfüggőséget" nem tapasztaltam, maradtak olyanok mint voltak. Személy szerint az energiaitalnak nevezett szutykot meg nem innám, a kávét meg szeretem :)
2016. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvos javaslatára napi 3 kávét ittam. azt mondta, hogy ennyit "fölvesz" az anyai szervezet, hiszen ilyenkor nagyüzemi tejtermelés megy, kell az energia.

Szóval kávéztam, szoptattam a gyereken semmit nem vettem ebből észre.

2016. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!