Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet-e szoptatni lázasan?

Lehet-e szoptatni lázasan?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ilyenkor a szervezeted a betegséged elleni ellenanyagokat is átjuttatja a baba szervezetébe. Így ő vagy nem kapja el tőled, vagy eleve a gyógyszert is szedi hozzá.
2016. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Régen úgy gondolták, hogy nem, és egyes idősebb védőnők vagy gyerekorvosok még így mondják. De a betegséged elleni ellenanyagokat ilyenkor az anyatejből kapja a baba.
2016. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2016. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Hogy szabad, ha nem kell is. Mert a babád így megkapja az ellenanyagot, és ő így nem lesz beteg.
2016. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Két hete voltam három napig lázas, úgy szoptattam. Az orvosom azt mondta, ha nagyon eldurvul a láz, és a borogatas stb. nem segít, vehetek be rubophent.


Egyébként igen, a babad megkapja így az ellenanyagot, amit a te szervezeted termel, szóval a kicsi még jól is jár. :)

2016. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon fáj a cicim, bevan csomósodva, este a fürdőkádban maszíroztam ki a csomót, meg fejtem le, le is ment a lázam is. Ezért úgy gondoltam hogy ez miatt vagyok lázas. Így is lehet szoptatni??

8-kor felhívom a védőnő.

2016. dec. 8. 06:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor is nemcsak lehet, hanem kell is. Mivel a lázat valószínűleg mellgyulladás okozta, amire a legjobb orvosság a baba szoptatása. Gyakrabban tedd a gyulladt melledre, és az álla arra legyen, ahol a csomó van. Az egyetlen ok az lehetne a szoptatás felfüggesztésére, ha annyira gyulladt lenne a melled, hogy genny is folyna belőle, de ebben az esetben a baba maga utasítaná el (és nem is ment volna le a lázad egy nap alatt).
2016. dec. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Are You Scorpio ***** válasza:
fiu vagyok en is szoktam ^^
2016. dec. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!