Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejet, hogyan-miben...

Anyatejet, hogyan-miben fagyasztjátok le?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én eldobható poharakba adagoltam ki, a tetejét pedig folpackkal zártam le.
2010. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én anyám is így csinálta, mikor húgommal több teje volt, de az érdekelne, mennyi ideig lehet lefagyasztva tárolni? Mert én most vagyok terhes és jó lenne tudni, ha odaérek, hogy ha több tejem lesz, meddig tárolhatom.
2010. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

én most néztem utánna ezeknek a neten, - azért tettem fel a kérdést mert konkrét tapasztalatokra vagyok kiváncsi nem cikkekre-

Azt irják, hogy fagyasztva fél évig, de van aki szerint akár egy évig is.

Azt is irták, hogy bébiételes üvegbe is lehet fagyasztani. Ez is érdekelne, hogy valaki próbálta e ezt, mert ez tünik a legolcsobb megoldásnak.

köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. máj. 1. 20:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én lányomnak fagyasztottam, aztán mikor úgy adódott, hogy vettem ki a fagyóból, köszönte szépen. Ott volt a sok tej, s nem kellett neki sehogy, később főzivel se. Úgyhogy majd mielőtt belelendülnél, lehet tehetsz egy próbát, nehogy úgy járj, mint én. Amúgy én 1/2 év után kidobáltam őket, mondjuk nem kellett, de azután én már amúgy sem adta volna neki, több helyen ennyi időt olvastam.
2010. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha a baba nem akarja megenni a lefagyasztott tejet, akkor meg kell próbálni felforralni lefagyasztás előtt. Nálunk ez vált be. Én vettem 2 csomag Avent via tárolópoharat (10-10 db), és két csomag kupakot (szintén 10-10), abban tároltam. Húsz darab bőven elég volt, majdnem másfél évig használtuk, és kb 4000ft-be került. Most is használom egyébként, csak babakaját fagyasztok le benne.
2010. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A forralás nem a legjobb az anyatejnek (sem), hasznos ellenanyagok kárba vesznek...

Első gyermekemmel eleinte tejgyűjtő zacskóba (AVENT és Medela), később VIA poharakba, de mindent egy barátnőm vette, mert az ő gyerekének ment a tej. Kb. havonta elvitték a fagyasztott adagokat.

Számomra túl nagy pepecselés volt mindig is, hogy bból főzőcskézzek. Úgy gondoltam, hogy szopizzon addig, amíg kell, a főzött ételt megy szokja meg új ízként, abba már nem kell az anyatej. (Ennek ellenére, ha valakinek van türelme azzal főzőcskézni, jónak találom).

Másodikommal olyan "szerencsénk" volt, hogy egyik szomszédunknak adom le a tejet, bár most már csak ritkán, mert már 8 hónapos a picim, nem sok felesleg van. Így fagyasztanom sem kell.

2010. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én bébiételes üvegben fagyasztom le a tejet, de bent a kórházban azt mondták nekem hogy szinte bármilyen üvegben le lehet fagyasztani, csak arra kell vigyázni hogy ne színültig legyen öntve. Úgy mutatták hogy a kupak alatt egy ujjnyival legyen a határ. Nekem bevált bár nem igazán helytakarékos.

1 hónapos baba anyukája

CsL

2010. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

21:27 vagyok. Az anyatejet fél évig lehet lefagyasztva tárolni. Legalább is nekem ezt mondták bent.

Pont a hozzátáplálás kezdetéig, úgyhogy jól fel lehet használni szerintem ha a baba nem igazán szereti az új ízeket.

2010. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én a Tescoban vettem saját márkás direkt tejcsi tárolására alkalmas zacskókat. Azt hiszem 40db volt 1500-2000ft. Nagyon jók, vastag tuti nem szakad ki.
2010. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én sima jégkocka fagyasztó zacskóba fagyasztottam. nekem ez nagyon bevált. Ezekben általában 1 kocka 8ml, így mindig csak annyi kockát vettem ki, amennyi éppen csak kell. Mikor pótlásnak adtam már, kellettek az egész adagok, de mikor csak főzelékbe tettem elég volt pár kockát levágni belőle és a többit visszatettem. Ez elég pénztárcabarát megoldás és "tejtakarékos" is.
2010. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!