Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kimegy az alkohol egy idő...

Kimegy az alkohol egy idő után az anyatejből?

Figyelt kérdés

Lesz egy buli nemsokára ahol szeretnék inni, többet fél pohár bornál. Viszont nincs fejőgépem, se kézi fejőm, úgyhogy nem tudom az alkoholos anyatejet kifejni és kiönteni.


A kérdésem az lenne, hogy kimegy az anyatejből az alkohol mondjuk 1 vagy 2 nap után? A gyerekem már másfél éves szóval egyáltalán nem létszükséglet a szoptatás csak még szopizik néha-néha. Szóval ha várok kicsit akkor újra szopizhat?


Köszi a segítséget.



2016. dec. 9. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem az alkohollal van a baj, hanem az alkoholból keletkező acetaldehiddel, ami részben májkárosító, részben a keletkezett egyéb mérgező anyagokkal együtt okozza a másnaposság-ként megfogalmazott állapotot.
2016. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor vezetni lehet alkoholfogyasztàs utàn, akkor már szoptatni is. Az alkohol kiválasztódása az anyatejben ugyanolyan görbét mutat mint a vérben, így a neten talàlható kalkuláorokkal ezt us ki tudod számolni.
2016. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Amennyi fél pohár borból átmegy a tejbe, attól egy másfél évesnek semmi baja nem lesz, nyugodtan szoptathatod.
2016. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
most ez komolyan ennyire fontos???
2016. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Majd 4 éve nem ittam, se szülinapkor, se szilveszterkor, max pár korty vörösbort. És most lehet, hogy összejön amiért két éve dolgozom, hatalmas eredmény. Szeretném megünnepelni, szóval igen, fontos lenne hogy egyszer végre lazulhassak egyet korlátok nélkül.
2016. dec. 22. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, nekem márciusban lesz 25-ik éve, hogy nem iszom, pedig volt pár örömteli eredményem ezalatt. Igaz, én nem is szoptattam, csak szopattam ezalatt. :-))
2016. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!