Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyermekem csak az egyik...

Gyermekem csak az egyik mellemből szeret szopizni. Olyannyira, hogy a másikban már alig van tej, bár kezdetekkor is kevesebb volt benne. Ennek milyen következményei vannak? Mi az oka?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 16:47
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekem is így csinálta a kezdetekkor a kisfiam - most egy hónapos- de igazából én erőltettem, ha előtte percekig üvöltve kiköpte azt a cicit, kivártam, mure huszadjára végre normálisan rácuppant, és akkor már szívta is rendesen, ennek ellenére vmivel nekem is kevesebb benne a tej. Ugyanakkor szerintem a női szervezet alkalmazkodó, ha egy mellre teszed csak, akkor abban fog annyi termelődni, h elég legyen. Mérd meg néha a babát, h tudd, h megfelelően gyarapszil- e.
2016. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Ja és szerintem oka lehet h abból esetleg nem dől úgy a tej, ideges lesz, h jobban meg kell érte dolgoznia, vagy esetleg a mellbimbó formája olyan, h nehezebben tzdja megfelelően bekapni.
2016. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy már 6 hónapos baba, szépen fejlődött eddig. Inkább rám nézve milyen következményei vannak és persze az okra továbbra is kíváncsi vagyok :)


Próbáltam erőltetni, de kiszívja a 10-20 milliliterét, és követeli a másik mellet... Annyit vettem még észre, hogy ezen a "rossz" oldalon visszajön néha a tej az orránál... Ez nagyon ritka, igazából csak mostanában történt meg néha, de érdekes, hogy csak ezen az oldalon. Általában fekve szoptatom. Amennyire én látom, a póz ezt nem befolyásolja.

2016. dec. 9. 17:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, a mellbimbó formája más azon a mellen... Köszi a választ
2016. dec. 9. 17:04
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát, h Rád nézve lesz- e bármi következménye, más formája lesz- e a két cicinek eniatt hosszútávon, azt nem tudom. De azért ez az orron visszafolyós dolog ekég érdekes...
2016. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Például létezhet olyan, hogy az a mell egyszerűen nem tud többet termelni? A portálokon persze azt lehet olvasni, h nem, merthogy minél többet szoptatod, annál jobban termeli a tejet. De én találtam olyan lll-es hírlevelet, ahol utalnak erre, mint probléma, de nem fejtették ki részletesen. Találkozott ilyennel valaki?


Illetve a mellformán kívül a tejcsatornáim is elég furcsak ezen a mellen: a bimbóudvar szélén is vannak, ott is adnak le tejet... Elég viccesen néz ki. Ott csak egy-két csepp jön, s meg is áll.


Na hát, ezt leírhattam volna éppen a kérdés alá is. Szóval mit gondoltok?

2016. dec. 9. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáltad már, hogy ugyanolyan pózban teszed arra a melledre? Tehát a lába ugyanarra áll, ahogy a másiknál.
2016. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy szopizik, ugyanabban a pózban, mint a másik oldalon. Talán kicsit kényelmetlenebb neki, de annyira nem feszeng...
2016. dec. 9. 17:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sem egyforma és ezért nem is egyformán termel a két melle, ez természetes.

Nálam is volt, hogy nem csak a mellbimbó végén jött a tej, hanem az egyiknek az udvarán is lett egy-egy csepp... filóztam is rajta, de nem lett vele problémám és nem jártam utána. Azért ha gondolod, védőnőnél vagy nőgyógyásznál rákérdezhetsz.

Hátránya, hogy ha csak az egyikből szoptatsz, akkor egyrészt az a melled szoptatás alatt látványosan nagyobb lehet, főleg kajaidő előtt, (ugyanúgy, mint az elején a felváltva szoptatásnál), utána meg az egyoldali nyúzástól esetleg kicsit lógósabb a másiknál (bár ez egyébként is totál szerencse kérdése). Szerintem önző módon :) érdemes valamennyire trenírozni a babád, hogy azt is elfogadja. Én két gyereknél is úgy csináltam, hogy "rossz" cici (amíg éhes) - "jó" cici - "rossz" cici (cumizásra) :)

Hogy az orrán miért jön vissza, arra viszont nincs ötletem.

2016. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Megpróbálom.
2016. dec. 9. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!