Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Háromóránként szoptassam a...

Háromóránként szoptassam a babát, vagy igény szerint?

Figyelt kérdés
Egy hónapos a kisfiam, ha nem keltem fel háromóánként, akkor van, hogy kétóránként szopizna, de előfordul, hogy négy-öt órát is alszik egyhuzamban.
2007. nov. 19. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd igény szerint.Szerintem te is mosrcos lennél,ha akkor akarna valaki etetni,amikor nem kérsz,és amikor meg éhes vagy nem adna,mert még nem telt el a 3 óra...
2007. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Maximálisan egyetértek az előttem szólóval. Igény szerint szoptasd, éjjel is, ha kéri, és ne adj neki semmi mást, teát sem! Az anyatej a legjobb amit adhatsz neki, akár éhes, akár szomjas.

Bízd rá, hogy mikor enne vagy inna.

Itt sok hasznos információt találsz a szoptatásról:

[link]

Gratula a babádhoz!

2007. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,


A kislányom 3 hónapos. Én is igény szerint szoptatom. 6 hetes korától végialusza az éjszakát. Ne hiszem hogy összefügg, de, ha este úgy alszik el, hogy előtte jól lakott és nem úgy, hogy kiüvölti a lelkét mert még nem jött el a vacsora ideje sokkal jobban alszik. szerinte. Én nem hagyom Őt feleslegesen sírni. A szívem szakadna meg.

Sok sikert, gratula a Babóhoz.

2007. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a két gyereket igény szerint szoptattam, és nem voltak egyformák. A fiam a nagykönyv szerint betartotta a 3 órát, majd a 4 órát és kezdte átaludni az éjszakát. A lányom 2-3 óránként igényelte nagyon sokáig, és még most, 7 hónaposan is felébred egyszer enni hajnalban. Szóval szerintem szoptass igény szerint, a tejmennyiség is jobban jobban tudja követni a baba szükségletét. Sikeres szoptatást!
2007. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemmel betartottam a 3 órát(védőnő igy ajánlotta)és állandóan sirt.

A másodiknál már nem érdekelt mit mond a védőnő igény szerint szoptattam és egyáltalán nem sirt,nyugodt baba volt.

2007. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Örömmel olvasom az igény szerinti szoptatást dícsérőket. :))

Én is e mellett vagyok illetve voltam mindkét gyermekemnél. Tény, hogy az ember sokszor érzi úgy, hogy folyamatosan alkalmazkodnia kell a gyermek változó igényeihez. Ám, a befektetett energia később megtérül. Ugyanis nem csak a testi elégedettségét hanem a gyermek kiegyensúlyozott lelkivilágát alpozza meg, ha sosem érzi magát elhagyatottnak, kétségbeesettnek.

A www.lll.hu oldalt én is csak ajánlani tudom. :))

2007. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!