Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hónapos kisfiam álandóan...

17 hónapos kisfiam álandóan cicin akar lenni, normalis ez a dolog, hagyjam, vagy szoktassam le valahogy?

Figyelt kérdés

Ha leülök, abban a pillanatban mászik rám, húzza a ruhám és veszi elő a cicimet, és ameddig ülök addig szopizik.

van hogy abba hagyja és nezelődik az ölemből, de ahogy elteszem a cicit hisztizik és veszi elő...

Nagyon fájnak a bimbóim, és nagyon nem tetszik ez a sok szoptatás, jó lenne ha elfoglalná magát mással is.

Terhes vagyok, 1. trimeszterben, iszonyat fáradt vagyok egész nap, nem tudok egesz nap pakolaszni, muszáj leülnöm mert nem bírom...félek a 3. trimeszrtől előre is...


Valaki járt ilyen cipőben? Valami hiszti mentes leszoktatás? vagy csökkentés?

Ez egyáltalán normális? miért csinálhatja?


Sok a kérdés, bocsanat...a válaszokat köszönöm előre!



2017. jan. 6. 12:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

Biztos a harom gyerekembol ketto beteg volt, mert igenyelte:) Tudjatok, ez a noi mell funkcioja.


Es mindjart betegeztek. Csak mert nem szoptattatok.

2017. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%
Koszonom 13-as, sokat olvastam a temaban.
2017. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Szoptattam mindkét gyerekem, de nem 3 éves korig.

Testileg, egészségügyileg semmilyen gyermek nem igényli ezt egy fejlett országban, mert nem indokolt.


Nem is beszélve arról, hogy mennyire megnehezíti a beilleszkedést, ha egy gyermek 3 évesen, ovis korában még annyira anyás, hogy napi többszöri szopizásra van szoktatva.


A szoptatás ilyen korban a gyerek "lelki" igénye, ami sokszor az anya ragaszkodásán át alakul ki. Magyarán a szülő rossz nevelése okozza azt, hogy a gyerek nem választja le magát úgy, ahogy az egészséges lelkületű gyerekeknek kellene.


3 évesen egy normál fejlettségű gyermek már rég eljutott odáig hogy ő "önálló" egy picit, és nem szorul anyára mindenben. Az olyan gyerekek, akiket a szüleik visszatartanak, babusgatnak tipikusan azok, akik lassabban fejlődnek és még szoptatásra van szükségük (ismétlem: mint lelki igény) ennyi idősen.

2017. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, ha annyira utánaolvastál megcáfolhatnád hasonlóan megalapozott érvekkel az állításaimat. Ehelyett csak hülyézel és fintorogsz. Ez számomra azt igazolja, hogy fogalmad sincs...
2017. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj, kicsit sem erdekel a kotekedesed. A gyerekeim mar nagyok. Ide, a szoptatas temakorbe direkt nem szoktam irni, a hasonlok miatt.
2017. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Úgy nézem vita alakult ki, bár nem látom már a kiváltó kommenteket...


Foggalmam sincs h honnan vettétek h mást nem eszik xD Eszik napi 5ször rendes ételt, csak én tejital meg tápszer helyett anyatejet adtam neki...ha nem lennék terhes és nem komfort szopizna, nem szoktatnám le a ciciről, eszembe se jutna, mivel még mindig jobb mint a gyári termékkel itatni.


A szoptatás egészséges, ez tény, szakértők igazolják hogy 3 éves korig is normalis vagy akár tovább...

az anyatej folyamatosan véd, ha beteg vagyok esetleg a párom, a gyerek nem az, mert megkapja tőlem az éppen arra a betegségre jó antitesteket. Ha ő beteg lenne (még nem volt) megóvná a kiszáradástól mert szeret szopizni, könnyebben rá lehet venni az ivásra, mint a tápszeres, tejitalos babákat, akik ha betegebb (és nagyobb valószínűséggel azok) akár kórházba is kerülhetnek infúzióra kötve. Ez nem jelenti azt hogy aki tápszeres biztosan ilyen beteg lesz és kórházba kerül, és azt sem h aki anyatejes az tuti nem lesz beteg...


Emellett a gyerekek másfél évesen jutnak el általában legkorábban az önálló leválasztás szintre...de megeshet h 4 évesen. Teljesen normális.


Igen az anya szorongása (mint anyagi gondok, párkapcsolati problémák) okozhatnak hosszan szoptatást, mert folyamatosan feszült anya feszülté teszi gyermelekét is, emellett nincs kedve, türelme foglalkozni vele, inkább mindenért cicire teszi. Ez sem jó...


Amit most itt kaptam kommenteket (tisztelet a kivételnek, mert tanács is szorult párba) NEVETSÉGES, FELHÁBORÍTÓ, ahogy nekitámadott sok ember a (hajol emlékszem) 3-as hozzászólónak (akinek igaza van) kb 10 eves szinten (a tamadók).


Hát gyönyörű mondhatom hogy mennyire ítélkezik sok anya MINTHA Ő TÖKÉLETESEN CSINÁLNA MINDENT, persze kötve hiszem h így van...


Szégyelheti magát mindenki aki a nevelésemet kritizálta, és aki a 3as kommentelőnek degradált stílusban írt.


Igen a gyerekem szeret cicin lenni és szereti megoldani magának h kapjon, és ha elveszem kétségbeesetten sír, mert a szeretettől fosztom meg. (neki ez adja a legnagyobb közelséget) igen én fordultam TANÁCSÉRT, TAPASZTALATÉRT. Nem pedig lekezelő nevelést kritizáló megalapozatlan buta kommentelőkért.


Köszönöm a normális, hasznos tanácsot, megpróbálom esti és nappal 2 szopira csökkenteni, mert az valóban az én hibám hogy ennyit szopizik napközben, engedékenység miatt... de félre értés ne essék, nappal a tápszer és tejital helyettesíthető anyatejjel...

2017. jan. 6. 16:59
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem normális - csak mert ezt kérdezted - ha leülsz, összerogysz a fáradságtól, akkor rángat a másfél éves gyerek, mint egy mobil tejcsárdát


Nevelni szabad a gyereket - nem hallottál még erről?

Ennek a nevelésnek az első 3 éveben egy jó ritmus kialakítása a legjobb területe. Evés, alvás, séta, együtt játék, szabad ÖNÁLLÓ játék, fürdés, mese, altatás, alvás - nem szoktak ebbe belegondolni, de ezekben az években alakulnak ki a ritmikus rendszerek: keringés, légzés - és bizony a ritmustalan önkényes rángatás vagy a gyerek önkényeskedése ÁRT ezeknek.

Kér hogy az orvos nem beszél veled erről, a terhesgondozónak kellene...

de mindegy:

Ha ránk hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.

2017. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem normális e az állandó szopi, de sokan magát a hosszú szoptatást kritizálták.


egyébként ezen kívül a gyerekem szót fogad, ha valamit mondok neki akkor úgy csinalja, vagy ha azt mondom nem szabad akkor nem csinalja, meg se próbalja másodjara.


Ez azért van mert nevelem. A cici érzelmi kapcsolat, sokkal nehezebb neki is nekem is...

2017. jan. 6. 17:30
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

B*szki. Ki a főnök? Te vagy a gyerek?

Megmondod neki, amíg meg nem érti és abba nem hagyja, hogy nincs több szoptatás.


(Amúgy miért nem lehet felnőtt nyelven beszélni? Cicin akar lenni? Pf. Szopik a gyereked 1 hónaposan, ezt így mondják a felnőttek.)

2017. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocs, 17 hónaposan. Nem vette be a 7-est a billentyűzet.
2017. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!