Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig él a csecsemő...

Mennyi ideig él a csecsemő anyatejen, van aki anyatejen kívűl mást is ad a kisbabájának első hónapokba?

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

6 hónaposan ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást.

Addig anyatejen vagy annak hiányában kizárólag tápszeren él.

2017. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
WHO ajánlása 6 hónapos koráig kizárólagos szoptatás!
2017. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

6 honap az ajanlas, de ez nincs kobe vesve. Kizarolag anyatejen elni egy adott kor folott nem egeszseges, ugyan nem vagyok orvos, de szerintem 7-8 honapos kor korul mindenkeppen el kell kezdeni a hozzataplalast.


Aztan a ketto mehet parhuzamosan, egyre kisebb lesz az anyatej szerepe. De van aki 1 eves kor folott is szoptat meg, a mi lanyunk 22 honapos volt amikor elhagytuk a szopizast.

2017. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen, van aki tápszert (is) ad.
2017. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

6 hónapos korig anyatej vagy/és tápszer. Onnantól fokozatosan hozzátáplálás.


De a BLW szerint akkor kell kezdeni, ha már önállóan ül, ami lehet ugye 7-10 hónap is. Szerintem ez már késő, de nincs sem szakirányú végzettségem, sem széles körű tapasztalatom.

2017. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek ès a segítsèget :)
2017. jan. 16. 21:58
 7/8 Senki Márk ***** válasza:

Az anyatejben levő enzimek és immunserkentő anyagok kb. 6 hónapos korig nyújtanak a csecsemőknek védettséget, így legalább 6 hónapos korig érdemes szoptatni. Utána gyakorlatilag semmi haszna, ezért ajánlják a 6 hónapot. Én nyelési reflex zavarral születtem, addig sem bírtam szopni, édesanyámat meg csaknem két éves korában úgy kellett lenevelni, hogy a normál kaja mellett még szopni akarjon. (Negyedik, legkisebb gyermek volt, ezért kényeztetés kijárt neki.)

Remélem segített.

2017. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Utána gyakorlatilag semmi haszna"


Ez nem igaz.

2017. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!