Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez kevés súlygyarapodás?

Piroska és a farkas kérdése:

Ez kevés súlygyarapodás?

Figyelt kérdés

9 hetes kisfiam sokkalnyűgösebb, mint kb 2 hete. Akkor már

párszor átaludta az éjszakát, de most egyideje újra sokszor ébred, nappal 2-3 x 15 perceket alszik, ami borzasztó kevés, folyamarosan az öklét enné.Az elmúlt héten kb max 80 grammot hízott a mérleg szerint. Ez ennyi idős babának kevés?


2017. jan. 20. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A heti gyarapodásból nem lehet kiindulni, mert lehet egyik héten 80 grammot hízik utána meg 200-at. Ha az öklét eszi és nyűgös, akkor lehet nem lakik jól. Szoptasd sűrűn, hogy több tejed legyen!
2017. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nme túl sok, de egy hétből még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Mennyivel született, és mennyi most?
2017. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az a gond, h minél többször teszem mrllre, vhigy annál kevesebb a tejem. Ha elalszik pár órára séta közben, és így eltelik 3-4 óra két szoptatás között, mindig sokkal több a tejem. 3880- nal született, most 5710. Az elején volt 2 olyan hét amikor heti 40 dekát hízott.
2017. jan. 20. 12:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem az a csontváz típus. :-) Nem lehet esetleg fog?
2017. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá én is, de nem duzzadt az ínye, tapintásra sem érzékeny.
2017. jan. 20. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagy a súlya akkor semmi gond.
2017. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet esetleg növekedési ugrás nálunk akkor csinált ilyet a kisfiam!
2017. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az én lányom is lassan hízott, 3650 grammal született, az első hónapban meghízta az egy kilót, de utána aheti 100 grammnak már nagyon örültünk. ő is nagyon keveset aludt, fél éves koráig, valahogy így ahogy írod, 2*20 percet, azt is cicin, mellette egész nap szopizott, mégis fejnem is kellett még, és csak úgy volt elég a tejem...persze, ha netalán tudtam egyben aludni 4 órát, nekem is ömlött, de ez igen ritka volt.

Ez ilyen. Nincs a gyerekeddel semmi gond, azért gyarapodik lassan, mert sokat van ébren! Tedd cicire, amennyit kéri, idővel majd érik az alvása, ha 4-5 hónaposan sem hízik eleget, akkor írathatsz sinlacot, vagy valami kiegészítést, én a hozzátáplálást is elkezdtem emiatt 5,5 hónaposan, de attól egyébként nem hízott jobban, sőt a mai napig igen lassan hízik 2,5 évesen, pedig formás, egyáltlaán nem mondanád vékonynak. A húga kis súllyal született és úgy hízott mint egy díjbírkózó

2017. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk a nagytesó még nem ovis. Hetek óta mellőzve van az öccse miatt, jóformán alig vagyok vele, mert a kicsi folyamatosan engem igényelne. Tejet fejni nem fogok, mert azt érzem, h ha még azokat a perceket sem szánnám a nagxra amikor a kicsi le van téve, akkor lelki sérült lesz a gyerekem., A kicsit mellre tszem, ahányszor csak igényli.
2017. jan. 20. 14:28
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem a nagy odajön és ő nyomkodja a fejőgépet írtó bizarr de nagyon cuki :D és közben beszégetünk együtt vagyunk. De persze nem azt mondom fejjél, én mint írtam nem lennék kétségbeesve, nekem is lassan hízott a lányom mégsincs semmi baja
2017. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!