Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell fekve szoptatni?...

Hogy kell fekve szoptatni? Friss császárosoknak is megy?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Friss császárosoknak szinte csak úgy megy... :)

Én úgy csináltam,hogy lefektettem a babámat az oldalára,és akkor én hozzá igazodva feküdtem mellé.

2010. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is császáros voltam. Próbáltam én ülve is fekve is, de fekve volt a legkényelmesebb mindkettőnknek, így ennél maradtunk. Azóta is csak fekve hajlandó szopizni, 11,5 hónapos. Lefekteted a babát az oldalára, te pedig mellé fekszel, én az alul lévő kezemet a fejem alá teszem behajlítva, a másik kezemmel pedig átölelem, fogom a kis hátát, már így csináltam a kórházban is.
2010. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem császárral szültem, de fekve szoptattam (csak így tudtam és kényelmes is). Nekem a gyerekorvosunk azt javasolta, hogy egy laposabb párnát tegyek a baba feje alá, hogy kicsit magasabban legyen a feje, mert van, hogy a tej visszafolyik az orrán. És én a hátát is kitámasztottam kispárnával, hogy oldalt feküdjön.

Próbálgasd a pozíciókat és majd érzed, hogy melyik jó mindkettőtöknek.

Jó babázást!

2010. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én viszont császár után is ülve szoptattam. A kórházban is neki dőltem az ágy támlájának, és úgy szopiztunk! Nekem nagyon nehezemre esett a felkelés a fekvő pozícióból, így örültem, ha fel tudtam ülni, és ameddig csak jól esett igyekeztem úgy maradni. És azóta sem szeretek fekve szoptatni. Próbálkoztam egyszer-kétszer, de sokkal többször nyel félre a babám, ha fekve szopizunk, mintha a karomban tartom...
2010. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyet értek az előzővel. én császáros voltam,de valóban jobb,és kényelmesebb volt,és most is kényelmesebb ülve szoptatni. alapból nehéz volt a felülés,nemhogy még gyerek mellől felkecmeredni...
2010. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak törökülésben tudtam megemeltem egyik lábam feje magasabban volt cicit simán elérte.
2010. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Már próbáltam, de nekem húzódik a sebem, pedig holnap már 3 hetesek leszünk. Ismét megpróbálom a tanácsaitok szerint, mert már nagyon fáj a hátam, és a hasam is bekeményedik a sok üléstől.:(
2010. máj. 19. 22:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem fekve sem ülve nem tudtam szoptatni a sebem miatt. Lényegében a babát nem tudtam tartani és fogni sehogysem. Első napokban úgy szoptattam hogy az ágy szélére tettem, melléültem egy széken és így pont elérte a cicit. Itthon volt hogy a pelenkázóra tettem én pedig eléálltam, vagy az ágy szélére tettem és előtte térdeltem. Később amikor már tudtam oldalamon feküdni akkor baba hanyatt mellém (ügyesen oldalra tudja fordítani a fejét már a kezdetektol), én oldalt könyékre támaszkodva mellette. Sokáig, vagy 6 hétig így ment és még most is éjszakánként. Mostmár napközben ülve, állva, menve, mindenhogy tudjuk :)
2010. máj. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is császáros voltam. :) A kórházban csak fekve tudtam, ülve sokkal jobban fájt. Ahogy az egyik válaszoló írta: baba az oldalára és mellé fekszel. Itthon már tudtam "szépen" ülni, és akkor szopipárna. Az tartotta a gyerkőcöt, és nem fájt a a hátam, mindkettőnknek kényelmes volt. Illetve a kórházban meg azzal ügyesen megtámasztottam, hogy nem billenjen vissza a hátára. Most már egy éves a fiam, pár hónapja újra fekve szopizunk, mert máshogy már nem marad meg a sajtkukac.
2010. máj. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!