Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák akik fejnek, ezzel a...

Anyukák akik fejnek, ezzel a módszerrel be lehet állítani a megfelelő tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Az elején sokat fejtem és most bőven van tejem.Ha mindig csak annyit fejek ki amennyit a babám eszik akkor előbb utóbb beáll a mellem arra a mennyiségre?És nem fog begyulladni attól ami benn marad és nem fejem ki?
2010. máj. 28. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírom az én esetemet.


3 óránként ébred a babám, mintha óra lenne bele építve. Eleinte frissen fejt tejet akartam neki adni, ezért amikor megébredt, akkorkezdtem fejni, és siettem. Nem fejtem ki mindig a maradékot, mert sírt. Be is gyulladt a mellem.


Mostanában már úgy csinálom, hogy etetés és altatás után fejek, és készenlétbe helyezek egy adagnyi tejet cumisüvegben, hogy mire megébred, kéznél legyen. Így nyugodtan fejhetek, nem kell kapkodnom, az utolsó csöppet is ki tudom szívni, masszírozni. Így nem gyullad be a mellem.


Az is igaz, hogy két és félszer annyi tejem van így, mint amennyi a babámnak kell. Leadom az anyatejgyűjtőbe, még jól is járom vele, meg egy babával is jót teszek. Mellgyulladást többet nem akarok, így aztán mindig kifejem a mellemet, amíg puha és lötyögős zacsi nem lesz belőle.

2010. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Mosolyogtam miközben olvastam amit írtál mert akár magamat látnám.Én is pont így csinálom.Kivéve az anyatejleadást mert most fogászati kezelést kapok(hosszadalmas)és addig nincs anyatejleadás.

Köszi a választ és jó babázást!

2010. máj. 29. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt tanácsolom, hogy mindig fejd le a melledet szoptatás után és akkor nem fog begyulladni! Az én babám 11 hónapos lesz és még mindig szopizik és van tejem bőven. Én mindig lefejtem, lefejem.

Boldog szoptatást.

üdv

2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálam is így van bárén azért fejek hogy legalább 1 szer tudjak adni a babámnak az 5 tápszeres kaja mellé naponta 1 szer legalább én hiába fejem 3 óránként semmi se jön így 2 napig fejem aszaltra, míg összegyűlik vagy 150 ml.. de mindneképp csinálom hogy legalább kapjon néha..az is igaz hogy nem szopik a drága ezért is apadhatotte l eleinte rengeteg volt...
2010. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!