Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig tarthat egy...

Mennyi ideig tarthat egy intenziven szopizo baba leszoktatasa az anyatejrol?

Figyelt kérdés
16 honapos es 24 ora alatt otszor szopizik es bosegesen. Szilard etel utan kap ezt is, kiveve hajnalban, amikor csak szopizik.
2010. máj. 29. 18:56
 1/6 xStefix ***** válasza:
78%
A nagyon hosszútól a nagyon gyorsig bármi lehet, ez leginkább tőle függ. Milyen okból? (Csak hogy tudjuk, mennyire gyorsan szükséges.)
2010. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ok az, hogy szeretnek teherbe esni es nem szeretnek varni vele. Nem tudom mennyi eselyem lehet igy, hogy szoptatok.
2010. máj. 29. 19:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztalak le, valaki mas tette.
2010. máj. 29. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól még simán teherbe tudsz esni, 16 hónapos baba mellett már biztos van peteérés. Esetleg ha nem vagy benne biztos vegyél ovulációs tesztet. Én is pont így voltam, elsőre teherbe estem. 3 hónapos terhes voltam, amikor a kislányom abbahagyta a szopást. Állítólag a terheshormonok nem ízlenek már a babáknak, és 75 %-uk magától leszokik.
2010. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egészségügyi okokból kellett elválasztani a babámat, 9 hósan kezdtem, mire 10 hós lett, el is választottam, meg se viselte őt. Mindig elhagytam 1-1 szopit.

Bár ez nehezebben fog menni egy 16hósnál, aki már esetleg követelőzik is.

Nekem nem volt peteérésem a szopi alatt, sokára is jött meg utána először, viszont utána sikerült teherbe esnem, nem kellett várnunk a tesóra.

2010. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 16 hónapos volt a lányom, amikor teherbe estem másodszor. Én is szoptattam és nem volt menstruációm sem. Hónapokig tartott a leszoktatás. Néhány tipp, ami segíthet:

- Ha cicin szeret elaludni, felajánlhatod neki, hogy fogja a hajadat, te pedig simized a pociját.

- Egy palack víz ( sportkupakos flakonban ) kiválthatja az éjszakai szopit. Persze puszival, szeretgetéssel kombinálva.

- Barátnőmnél bevált, hogy "Már elaludtak a cicik, igyál inkább egy kis őszilét."

- Feltételekhez lehet kötni a cicizést : csak otthon szabad, csak este/reggel vagy világosban/sötétben, esetleg evés/kakilás,stb után.


Nem kecsegtetlek hirtelen megoldással : nekünk ez sok-sok küzdéssel, rábeszéléssel ment.

A fiamnak viszont 16 hónapos korában megmondtam, hogy nincs több cici, mert fáj, megbetegedtek. ( Igazából gyógyszert kellett szednem. ) Ő még kétszer próbálta a pólómat húzkodni, ekkor határozottan mondtam, hogy sajnos nem lehet,azután többé nem is kérte.

Szóval szerintem gyereke válogatja, milyen könnyen megy. És a legfontosabb : neked kell döntened, hogy mikor kezdjétek a leszokást, de ha már elhatároztad magad, semmiképp ne lépj vissza.

Amúgy a La Leche Liga szoptatási tanácsadónői szívesen segítenek.

2010. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!