Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mellszívótól begyulladt a...

A mellszívótól begyulladt a mellbimbóm. Mit lehet tenni, hogy mielőbb rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés
Annyira vörös a mellbimbóm,hogy csuda,és fáj ha bármi hozzáér. És olyan mintha tűvel szúrkálnák. Így se szoptatni,se fejni nem egyszerű...baromira fáj,és önkéntelenül elhúztam többször,ha a babám rászívott.Ez így nagyon nem lesz jó!Más túl vagyok egy mellgyulladáson(nem emiatt),és nem szeretnék mégegyet! Van erre valami népi vagy egyéb orvosság? Garmastant próbáltam,semmi!!! És Lansinoc-ot használok,így legalább nem sebes. Ha tudtok segítsetek,köszi
2010. jún. 2. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! a DM-ben kapható Aloe vera gélt ajánlom (1500 ft körül van) nekem 5 nap alatt rendbe hozta.
2010. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha régóta ilyen, lehet hogy felülfertőződött a seb és akkor valami célzott kezelés is kellhet rá. (gomba v. baktériumölő kence) Érdemes lehet esetleg orvosnak is megmutatni (már ha a közeledben van hozzáértő doki).

Fontos még a helyes mellrehelyezés. Sok anya ott "rontja" el a dolgot, hogy a fájó mellét önkéntelenül is megpróbálja elhúzni a babájától, így nem kerül elég mélyre a szájába és további sebesedést, kidörzsölődést okoz.

A babád száját/nyelvét nézték már? Nincs esetleg egy kicsit lenőve a nyelve?

2010. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A garmastan nekem segített.(Ha neked nem ,talán a másik kenőccsel csináld ugyanezt.) Szoptatás előtt/után mosd meg, kend be vastagon és használj eldobható melltartóbetétet. Ezen kívül próbáld ki, hogy bimbóvédővel szoptatsz, amíg rendbe nem jössz.
2010. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem sebes,csak piros,és fáj. Igazából a mellszívó az oka mindennek,mert a legkisebb fokozat is erősen szív,és egy idő után már csillagokat látok. És amikor sokat hagy benne a drágám,akkor sokáig kell használnom a gépet,és ez a vége. A bimbóvédővel meg nem szopik :(
2010. jún. 2. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam még a kórházban. Csillagokat láttam, mikor ilyen állapotban beleszívott a babám. Nekem a Lansinoh krém nagyon bevált. Ezt nem kell lemosni, és a mai napig ezt használom arra az esetre is, mikor kiszárad a mellbimbóm.
2010. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt próbáld ki, nekem ez nagyon bevált:


[link]

2010. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!