Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen ételek serkentik a...

Milyen ételek serkentik a tejtermelést? Melyik homeos bogyók? Ezen kívül milyen praktikákat tudtok még? Mozgás segíthet?

Figyelt kérdés

Szeretném ha több lenne a tejem, még sokáig szeretnék szoptatni. Segítsetek légyszi!

4 hónapos anyuka


2010. jún. 5. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
egyél sok tésztaféleséget. abban sok a szénhidrát. és az kell nagyon sok a megfelelő tejtermeléshez.és ha sokat szoptatsz, még csak nem is hizol tőle...
2010. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Homeo: urtica urens, ricinus communis. Csak az 5 ch jöhet szóba, mert az erősebbek ellentétes hatást hoznak.

Nagyon sok folyadék! Én nem hittem ebben, aztán volt egy nap, mikor egész nap nagyon keveset ittam, és meg is lett a hatása, érezhetően kevesebb tejcsim volt. Gyorsan vissza is álltam a sok ásványvízre.

Laktoherb tea.

2010. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
laktoherb tea, sok-sok pihenés!! - nekem ez segített a legtöbbet - amikor a babám aludt én is igyekeztem vele aludni. Az első 6 hétben ezt szigorúan betartottam, később csak vagy du- vagy de. tudtam vele aludni a főzés/takarítás miatt, de így is nagyon sokat számított. Alkoholmentes sör, sok víz, urtica urens 5ch, more milk plus kapszula.
2010. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én aztán mindent próbáltam: sok kaja, sok ivás, homeopátia, laktoherb, kapszulásk, pihenés, bla-bla-bla... Ezek közül csak EGY vált be: a sok folyadék!!! Ha csak ettem és nem ittam, de szedtem a bogyókat, nem lett tejem... Ha csak ittam és egész nap alig ettem valamit (kb. 1500 kcal), bőven megmaradt a tejem!!! És igaz, mert az anyatej 87%-a VÍZ!!! Ha rám hallgatsz, iszol és iszol és iszol... A mozgástól nem lesz tejci, sajna... :)
2010. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást! Próbálkozunk mindennel, majd elmesélem az eredményt :)

Szerintetek nem gond ha egyszerre túl sok dolgot kipróbálok?

Inni eddig is ittam sokat, sok tésztát, húst és krumplit eszem, most hozzávennénk a homeos bogyókat és a more milk tablettát. Nem szokhat hozzá a szervezetem és utána már nem lesz hatékony?

Ja igen, és megpróbálok többet pihenni...

2010. jún. 6. 11:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Miból gondolod, hogy kevés a tejed? Nem hízik a babád vagy valami gond van?
2010. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xStefix ***** válasza:
100%

Egyszerre egyféle csodaszert szabad csak próbálni!!!

Gyógyszerből sem veszel be 1 bajodra 25-félét, különben többet ártasz magadnak... Ugyanez lesz az eredménye ennek is, ha nem vigyázol eléggé.

Ami a legjobb tejfakasztó, sorrendben: 1. gyakoribb szoptatás, 2. több folyadék, 3. több pihenés.

Az összes többi (étel, bogyó, tea stb.) csak kiegészítés!

2010. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A túl sok mozgást nem javaslom ezalatt a tornát értem mert én elkezdtem a tornát amitől nagyon jól éreztem magam csak a tejem megsavanyodott ugyanis izomlázam volt és ugye ezt egy bizonyos savtermelés okozza ezáltal a tejre is hatott.
2010. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

16 hetes a babám és az elmúlt 4 hét alatt 610 g-ot hízott csak, ami szerintem kevés. (Dokihoz csak jövő héten fogok tudni menni szóval az ő véleményét nem kérdeztem)

Mondjuk így is 7kg-os a baba, szóval nagynak számít, nem tudom, hogy normális -e az, ha kicsit kevesebbet szed magára. Illetve most már mindkét mellből kell szoptatnom, és azt is teljesen kiszívja. Az elmúlt 3-4 napban pedig az is kevés volt neki. De talán most úgy érzem, hogy jobb a helyzet, talán beindult megint :)

2010. jún. 6. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
610 gramm hízás teljesen jó 4 hét alatt, nincs miért aggódnod!
2010. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!