Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Barátnőim és pár családtagom...

Barátnőim és pár családtagom szerint nem normális, amit csinálok, szerintem pedig épp ez lenne a normális mindenkinél. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen indult a szoptatás. Igazság szerint nem gondoltam volna, hogy ennyire fontos lesz nekem, de már a kórházban elhatároztam, hogy mindent megteszek, hogy szoptatni tudjak. Éjszakai is 1-2 óránként keltem etetni, hogy minél több inger érje a mellemet. Sajnos szörnyen kisebesedett, ezen kívül volt mellgyulladás is, plusz két szoptatás között olyan erős, megmagyarázhatatlan fájdalmat éreztem, hogy gyakran sírtam miatta. Néha fájdalomcsillapítót kellett bevennem. 2 hónap kellett, mire már nem volt annyira elviselhetetlen a fájdalom. Ezen kívül nagyon hasfájós volt a babám, ezért kivontam a tojást és a tejfehérjét az étrendemből. Már 4 hónapos a lányom, de még mindig tartom, mert félek, hogy újra fájni fog neki. Sokan ki vannak rám akadva, hogy mennyire nem vagyok normális, hogy már rég tápszert kellett volna neki adni, nem ennyit szenvedni. Most is mondják a magukét, mert ugye én se ezt, se azt nem eszem. Annyira idegesít már. Fura nekem ez, mert nem az anyatej a legjobb a babának? Amióta haza jöttünk a kórházból, egyszer sem kellett neki tápszert adnom, van elég tejem. Csak a saját magam kényelme miatt vonjam meg tőle azt, ami neki a legjobb?
2018. febr. 23. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jól csinálod amit csinálsz, de biztosan lesznek itt akik szerint nem. Én már terhesen tudtam, hogy mindent meg fogok tenni azért, hogy szoptassam a kisfiam, mert nekem ez fontos.


Természetesen a másik végletet is elfogadom, akinek ez nem fontos, és már a tápszerhez nyúlt volna.


Mi is megküzdöttünk, volt mellgyulladásom, tejkövem, sebes bimbóim. De megérte. Imádom szoptatni a kisfiam :)

2018. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
4 hónapos babát 1-2 óránként keltesz? A babáknak nagyon fontos az anyatej, de a nyugodt, saját ritmusukban történő alvás is elengedhetetlen a fejlődésükhöz.
2018. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Eleinte, a kórházban, meg itthon, mert nálam elmaradt az, amit mindenki mondott, hogy 3 nap múlva folyik a tej.
2018. febr. 23. 14:10
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Hát, az tutifix, hogy én nem kínlódnék ennyit. Viszont, azt te tudod eldönteni megéri-e neked. Több olyan kismamával találkozok, akik azt csinálják, amit te, és mellé totálisan le vannak strapálva, a párjukkal a kapcsolat kb a szia-val kimerül, folyton fáradtak, frusztráltak és folyton panaszkodnak. Nem azt mondom, hogy ilyenkor az a fontos, hogy egy csábos szexistennő legyen az anyuka, de pl egy kicsit be lehetne engedni az apukát is a baba-mama szimbiózisba.

Ha te ettől jól érzed magad, és így teljesedsz ki, ettől vagy kiegyrnsúlyozott csináld. Nem a rokonok meg a barátnők határozzák meg a prioritásaidat.

Én ugyan nem látom akkora előnyét a tejes táplálásnak (pláne ilyen áron), de minden kismama maga tudja mi a jó neki, mit talál jónak a babának. Viszont, akkor sem kell lelkiismeretfurdalást érezni, ha nem sikerül. Engem az bosszant inkább, amikor valaki nem tudja szoptatni, és még kb őt hibáztatják, hogy mekkora sz*ranya.

2018. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Az anyatej a legjobb,DE nem minden àron.
2018. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Az első pár hét tud nagyon nehéz lenni. Háromszor csináltam végig én is.

De a 2-3. hónaptól már sokkal kényelmesebb szoptatni, mint tápszerezni. Sokkal több előnye van, mint hátránya.

Csak sokan az első pár hét nehézségei miatt túl korán feladják.

Ne foglalkozz azokkal, akik leszólnak. Nektek így jó, más meg ne szóljon bele.


Azt pedig egyáltalán nem értem, hogy szoptatás témában mindig az az ellenérv, hogy de az apa... Miért, szoptatás közben nem lehet beszélgetni? Szexre meg azért lehet találni egy nyugodt fél órát, minden baba alszik.

2018. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó! Nem ellenérv, dehogy is! Én csupán megjegyeztem, hogy sokan ezt nem örömként, hanem valami kötelező "nehogyszaranyalegyek" dologként élik meg, és ez igenis hatással van a párkapcsolatra. Van olyan ismerősöm, akinek a gyereke el nem maradt el az apával, mert amint hötyögött a pici anyuka egyből rakta mellre, mert ő "igény szerint szoptat". Szerintem ez sem normális. De mint mondtam, úgy kell csinálni, ahogy lelkileg a legjobb! Csak ne legyen leszólva senki, akinek máshogy alakult. Nekem pl a párom nagyon boldog volt, hogy ő is tudja etetni a babát :)
2018. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A diéta szerintem természetes. Az, higy gyakran keltel az inger miatt (is) szinten.


Sebes mell, mell gyulladás mellett én lehet feladtam volna a szoptatast.


Nekem is nehezen indult, voltak problémáim de szerintem mégis könnyebben lett tejem, mint neked. Lassan 5 hónapos kizárólag szoptatott a fiam, mostanában aggódók, higy vajon elég e a tejem, de remelem igen.

2018. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Fájdalomcsillapító szedése mellett óránként keltesz egy újszülöttet-nem ez nem normális.
2018. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Le a kalappal, szuper anyu vagy, és te tudod csak igazán, hogy mi jó nektek, a többieket kakkantsd le :D
2018. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!