Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej + tápszer kérdés? Nem...

Anyatej + tápszer kérdés? Nem tudom, hogy mitévő legyek! Kezdhetem korábban a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 és fél hónapos. Az utóbbi hetekben nem igazán fejlődött csak a szopizástól, nyűgös volt napközben, alig aludt, pedig rengetegszer mellre tettem, iszom a laktoherb teát, szedem az urticát, rengeteget fejek, minden szopizás után, még este is fennmaradok, hogy fejjek és éjszaka is felkelek egyszer fejni ( az éjszakát egyébként végigalussza), de még igy se elég a tejem. Igy a mélyhűtőben lefagyasztott tejjel kezdtem el pótolgatni szopizások után, igy láthatóan nyugodtabb, sokat alszik napközben is, fejlődik is szépen. Viszont a fagyasztóból 2 hét múlva elfogy a tejci, kb. kiszámoltam még ennyi van. A védőnő szerint elkezdhetem a hozzátáplálást nyugodtan, főzelékkel, gyümölccsel, hogy ne kelljen tápszerezni. Az előzményekhez még az hozzátartozik , hogy anno kislányommal is igy jártam, akkor a tápszerhez nyúltam, 2 hét után leszokott teljesen a ciciről. Utána meg depressziós lettem, mert abbahagyta a szopizást. Most nem szeretnék igy járni. Nagyon szeretném, ha még szopizna sokáig a kisfiam. A gyerekorvosunk meg egyértelműen a tápszer mellett van, és még korainak tartja a főzelékezést 4 hónaposan. Két barátnőm is van, akik meg nagyon hamar adták már a gyümölcsöt, főzeléket és semmi baja nem lett a babájuknak. Szerintetek mit csináljak???
2010. jún. 10. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a gyümiket kipróbálhatod majd 4 hósan ,de a zöldségeket én csak 5 hónaposan kezdeném(akkor fogom én is-most 4hós a babóm és lassan kezdjük a kóstolgatást) Arra viszont számítanod kell,hogy nem fogod tudni kiváltani olyan gyorsan egy étkezését sem,és akkor még mindig kell a tej alapú táplálék.


4 hós babó anyuja

2010. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért félsz a tápszertől? Nekem is hamar elfogyott a tejem 4 hónapos koráig tudtam szoptatni. Most 11 hónapos és szépen fejlődik, nem látom hátrányát annak, hogy kevesebb ideig tudtam szoptatni. A mai tápszerek már nagyon megbízhatóak. Inkább legyen tele a baba pocija, minthogy éhes maradjon a szopi után is.
2010. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy inkább tápszert adj neki, nem kell félni tőle.
2010. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 9 hetes. Az elejen meg volt eleg tejem, de aztan ahogy a gyomrocskaja nott, nem volt neki elegendo a cici. Egy fejesnel maximum 20ml-t tudtam produkalni. Szoval hiaba fejtem, ittam tejfakaszto teakat, illetve sok folyadekot, nem lett tobb. Raadasul egy alkalommal mindket cicibol szoptatom. Szoval etetes elott lemerem a sulyat, majd 15perc egyik, majd 15perc masik cici, majd lemerem ismet es annak fuggvenyeben adok meg neki tapszert. Igy nem szokik le a cicirol. Arra viszont figyelj, hogy a cumisuveg cumi reszen csak egy vagy max ket lyuk legyen, igy meg kell kuzdenie a tapszerert is.
2010. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi is ennyi idősek vagyunk van tejem de nekem se túl sok én megkezdtem a hozzátáplálást almát eszik háztatrtási kekszel. A tápszert nem fogadja el így valamit muszály ennie.Én azt mondom kezd el nyugodtan.
2010. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap jön a védőnő és majd megbeszélem vele is! Nem félek a tápszertől, mert tudom, hogy egy csomó jó dolog van benn, csak szeretnék szoptatni sokáig és attól félek, hogy tápszer mellett leszokik a ciciről. Én igény szerint szoptattam a kisfiamat az elejétől, most is addig van cicin, amig akar és ha kéri fél óra múlva is visszateszem, de sajnos igy sem elég. Én is inkább a hozzátáplálás felé hajlok. Hát majd meglátjuk!
2010. jún. 10. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is pont 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást hasonló okokból, most 8 hónapos a lányom szopizik igény szerint és mellette eszi a főzeléket, gyümit, joghurtot, néha tejpépet, és szerencsére nem kell plusz tápszert adnom. Én örülök, hogy annó így döntöttünk :-)
2010. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm,te is megerősitettél a döntésben,hogy kezdjem el a főzeléket.Ti mivel,hogyan kezdtetek,mennyi idő alatt váltottatok ki egy evést?Én egyébként akkor is fejni fogok,ha már pl. kiválthatok egy evést,azt meg,amit akkor kifejtem,nekiadom este pótlásként.Én igy gondoltam,aztán majd meglátjuk.
2010. jún. 10. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2 éve még azt mondtam volna, hogy tápszer, de most én is azt tanácsolnám, amit a védőnőd.

Szerintem várd meg azt a 2 hetet, amíg még kitart a tej a fagyóból és 4 hónaposan kezd el a kóstoltatást óvatosan.

Mire eljuttok egy rendes főzelékig, addigra szépen 5 hónapos is lesz.

Egyébként nem minden baba alkalmas a hozzátáplálás elkezdésére 4 hónaposan (van aki pl csak 7-8 hónaposan válik erre éretté) , nem biztos, hogy el fogja fogadni, akkor viszont szerintem ne erőltesd, mert ez jelzés a részéről, ezesetben egyértelműen tápszer!


Szóval szerintem próbáljátok meg a kóstoltatást 2 hét múlva, úgyis ösztönösen érezni fogod, hogy ez nektek jó-e így vagy sem!


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de próbáld ki, hogy minden szoptatásnál ráteszed mindkét melledre!!!

2010. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! 2 hónapos kora óta mindkét mellből szopik egy alkalommal, sőt van, hogy váltogatom, amig nem érzem, hogy teljesen kiürül. Megpróbálom a főzeléket, gyümölcsöt, aztán persze ha nem fogadja el, akkor nem éheztetem, nincs más megoldás, mint a tápszer. Pl. unokatesóm kisfia a tápszert nem fogadta el, 26 dkg-ot hízott a 3-4 hónap között, ezért ő is elkezdte a főzeléket, gyümölcsöt neki, azzal meg elkezdett normálisan fejlődni. Remélem minden oké lesz, a lényeg, hogy minél tovább szopizzon a babám.
2010. jún. 10. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!