Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása után 5...

Szoptatás abbahagyása után 5 hónappal még mindig jön egy csepp tej ha megnyomom, ez hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos megszenvedtük a szoptatást, sosem volt teljesen elég a tejem, mindent megtettem hogy több legyen, végül közel 7 hónapig sikerült szoptatni, de ebből az utolsó másfél hónapban már csak reggel meg este. Most lassan 1 éves a babám, és ma észrevettem, hogy olyan fehér volt a mellbimbóm, mint szülés előtt az előtejtől. Megnyomtam, és kijött belőle egy csepp tej. Ez hogyan lehetséges szerintetek?
2010. jún. 12. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éve nem szoptatok mégis ugyanez van. Engem is érdekelne az oka.
2010. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapja nem szoptatok és nekem is jön még pár csepp tejcsi, ha megnyomom. Engem is érdekelne, hogy ez így normális és elapad majd magától vagy el kellene menni dokihoz, hogy elapadjon?
2010. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, ez nagyon érdekes, mert én eddig mindenhol azt olvastam, hogy általában 40 nap alatt elapad, de akkor ezek szerint ez nem mindenkinél van így.

De szerintetek ez baj? Mondjuk engem nem zavar, csak fura volt. És egy doki mivel tudná elapasztani?

2010. jún. 12. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy ez teljesen normális van akinek el sem múlik, nyomkodni nem kell, nekem csak akkor múlt el teljesen a tejci amikor a második babót vártam.
2010. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előfordul hogy nem apad el, de azért utána kellene járni hogy nincs-e valami gond. Lehet mögötte a hormonháztartás zavara is, vagy egyéb emlő probléma. Érdemes egy rákszűréssel együtt az emlőváladékból is mintát küldeni amit szintén megvizsgálnak, illetve nem árt egy ultrahang és egy hormonprofil.

99% hogy nem kóros, de sosem lehet tudni. Én is így voltam az első baba után, de nem volt semmi gond. Éppen a hormonszinteket nézték volna mikor teherbe estem megint és érdektelenné vált. A második babám még szoptatom, úgyhogy kíváncsi leszek mi lesz.

2010. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Akinek ilyen problémája van, menjen el a nődökijához és mondja el neki!

Én most 37 hetes kismama vagyok! Még mielőtt megfogant volna a babucim, sokat jártam dokihoz ilyen problémával:

Teljesen véletlen észrevettem, hogy nyomásra sárgás-fehéres zsírosabb cseppek (2-3) jönnek ki a mellemből! Elmondtam a dokinak, aki elmagyarázta hogy valami miatt megnőtt a prolaktin szintem, gyógyszert szedtem rá.... (habár nem attól múlt el, mert később abbahagytam, és a lelki dolgaim rendezésétől szűnt meg és lehettem babás, ugyanis ez a hormon gátolja a teherbeesést)

Ekkor mesélte a dokim hogy sok anyuka van ezzel igy, hogy terhesség után, a szoptatás befejeztével nem áll vissza a hormonszintje! ilyenkor csinálnak egy vérvizsgálatot, kiderül mennyire magas a prolaktin szint és hogy várni kell, majd helyreáll, vagy nagyon magas és gyógyszert kell szedni rá!

Engem anno megijesztettek hogy gyorsan menjek dokihoz, mert ha a probléma sokáig fent áll akkor meddőséget okozhat.... én ezért rohantam! De nem teljesen igy van!!! Azért jobb ha elmondjátok a dokinak, aki egy vérvizsgálattal tisztán lát mindet!

2010. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem akkor tényleg elmegyek a dokihoz.
2010. jún. 13. 00:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Második válaszoló vagyok.

Nekem is hasznosak voltak a válaszok, köszi. Épp aktuális a rákszűrés, úgyhogy akkor én is szólok a dokinak, mert nemsokára szeretnénk kistesót.

Kedves kérdező! Bocs, hogy kihasználtam a kérdésedet, de én nem voltam olyan bátor, mint Te, nem mertem feltenni a kérdést, mert sokszor nagyon durva, lenéző válaszokat írnak egyesek és attól féltem nem kapok egy normális választ sem, csak bántást.

2010. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nekem is nagyon hasznosak voltak a válaszok, főleg hogy megtudtam, hogy tényeleg ez lehet, megnéztem a neten, és több tünetem is arra utal, hogy tényleg magas maradt a prolaktin, szóval köszi!
2010. jún. 14. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
szia.voltál azóta dokinál?elapadt a tejed?
2011. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!