Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy oldjam meg a gondomat?...

Hogy oldjam meg a gondomat? Az utóbbi napokban kevesebb lett a tejem, próbálkoztam a gyakori szoptatással, két óránként, de olyan kevés tej termelődik annyi idő alatt a ciciben, hogy a baba hiába szívja ügyesen, látom hogy éhes marad és sír.

Figyelt kérdés

Ha sikerül elaltatni hosszabb időre,és csak 4 óra elteltével kap cicit,elégedetten ájul le róla.

Általában mindkét cicire szükség van egy szoptatásnál.

Tegnap az egyik mellem eléggé megfájdult,begyulladhatott,lázas is voltam(az amelyik többet termel,sűrűbben is használjuk). Mára javult a helyzet. Olvastam,hogy mindig le kell fejni a maradékot,de nekem csak pár csepp van szopi után.

Mi a teendő?

3 hetes baba anyukája


2010. jún. 13. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Lehet hogy nem értünk egyet de nekem a babám kéthetesen volt ugyanigy mint neked. én tápszert adtam és többet ittam de kevesebbet engedtem szopizni lehet hogy durva megoldásnak tünik de fontos hogy egészséges maradj. Azt javaslom hogy minden második szoptatás helyett adj tápszert igyál szoptatós teát és kellő mennyiségü folyadékot és mindent ami egészséges hogy a tejed tartalmas legyen a cicire kenj tejet. Én nem fejnék a helyedben. Nem fog pikk pakk helyrejönni de két héten belül javulnia kell ennnek az állapotnak. sok sikert hozzá én igy szoptattam hogy a hónap végén elhagytam a tápszert és még 16 hónapig volt tejci.
2010. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Én épp az ellenkezőjét javasolnám, mint az előző. Mindenképp fejj, főleg, ha mellgyulladásra hajlamos vagy. A fejés az egyik legjobb tejszaporító. Egyél egészségeset persze, de a tejed nem attól lesz tartalmas. Nincs olyan, hogy rossz minőségű tej. Egyébként, ha minden második etetére tápszert adsz, azzal csak elapasztod a tejed, egyre kevesebb lesz. A tej úgy termelődik, hogy inger éri a mellet. Ha ez kevesebb akkor a tej is kevesebb, ergo többször szopizik a baba, több lesz a tej.
2010. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer is begyulladt.Én felhívtam a dokimat,és ő mondta,hogy fejjem ki mindenképp.Amíg gyulladt,akár 1-2 óránként is.Aztán szopi után amúgy is kifejem a maradékot,akármennyi is,és azt nekiadom még,mert az én babám is sír még szopi után.
2010. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!