Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma két éves a kisfiam és...

Ma két éves a kisfiam és nagyon szeret cicizni, hagyhatok neki még időt, vagy már le kellene választanom?

Figyelt kérdés
Az háziorvosunkal úgy beszéltük meg annakidején,hogy két éves korig,ha tudom és bírom,akkor szoptatok. Most sem esik nehezemre,sőt... csak nem tudom hogyan tovább. Este és délután cicin alszik el,reggel azzal kel. Van olyan nap hogy napközben eszébe sem jut,de van olyan amikor meg napközben is kéri 3-4-szer.Persze ha sír valamiért,akkor egyböl cici. Amúgy mindent megeszik már amit mi.Beteg még nem volt soha szerencsére,a háziorvos csak addig járt amíg oltások voltak,most csak ezért nem szívesen zaklatom. Jobb lenne inkább anyukáktól megtudni a továbbiakat. A környezetemben talán én vagyok az egyetlen aki még mindíg szoptat,kilógunk a sorból. Nincs ellenemre az anyatejes táplálás,de kérem csak azok válaszoljanak,akik hasonlóan sokáig szoptatták a babájukat és nem ellenzik ezt! A tápszeres anyukáktól sajnos szóban is megkapom a negatív hozzászólásokat. Tapasztalatokra lenne szükségem,hogy kinél hogyan zajlott a leválasztás.Én annak örülnék,ha magától szokna le!
2010. jún. 14. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Tesót akartok mostanában?
2010. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Sógornőm és unokatesóm is 3 éves korig szoptatták a gyerekeiket!Én is szeretném legalább 2 éves koráig szoptatni hármaskánkat:)Egyeske 9 hósan hagyta abba magától,ketteske pedig 17 hónaposan mondta,hogy nem!Csodálatos eredményt értél el,aki pedig bánt emiatt azt kerüld el messzire!Mint írod nincs ellenedre a további szoptatás sem:)Jön a meleg,nyűgösködés....had bújjon hozzád néha!!
2010. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív és bíztató választ,erőre kaptam tőle! :)

Nem nem tervezünk több babát egyenlőre.

2010. jún. 14. 20:24
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

A két fiam 2 éves korig, az ikreim 3 éves korig szoptak.Kizárólag tőled függ,h mikor akarod abbahagyni.Próbálhatod azt,h napközben eltereled a figyelmét,aztán az estit elhagyod úgy,h vmi más rituálét vezetsz be-pl összebújás,nálunk elfogadták-,és végül marad a reggeli.

Vitába kár belemenni,mert aki ellenzi,azt az életben nem győzöd meg.:)

2010. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Már ne haragudj, de miért tőlünk kérdezed, hogy le kell-e választanod?

Szerintem igen, én legalábbis már rég leválasztottam volna. Nekem nagyon fura lenne, hogy az értelmes, mindent megértő gyerekem jönne utánam, hogy kér cicit. Az én fiam magát választotta le épp 1 éves kora előtt nem sokkal. Én is pont így terveztem. Ha te szoptatni akarod a gyerekedet, szoptasd akár óvodás koráig, ha neked ez jó.

Ezt úgyis Te fogod eldönteni, nem akik itt írnak neked, meg a háziorvosod.

2010. jún. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Én csak gratulálni szeretnék! :) Jó, hogy vannak ilyen anyukák! A környezetemben sajnos elég sok az ellenpélda. Szerintem nem kell/szabad leszoktatni a piciket, ez hadd legyen az ő döntésük, hogy mikortól nem igénylik a cicit. Sok boldogságot nektek!
2010. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Hadd menjen a cicire a pici gyerek, hát két és fél évesen ugyan miért lenne gáz, ha megy a cicire? És 3 évesen mitől olyan nagy gond?


Azok az anyukák, akik meg már félévesen leválasztják, meg műanyaggal etetik, amikor csak lehet, inkább hallgassanak, de nagyon mélyen, minek szül az ilyen :(

2010. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én fiam 29 hónapig szopizott.Én ekkor választottam el, mert innentől csak játszott vele és a lehető legrosszabbkor akarta mindig.Ha rendesen kellett volna neki még a tejecske akkor hagyom, de így értelme nem volt már.Viszont nagyon örülök, h sikerült őt eddig táplálnom vele, mert nagyon jó szívvel gondol vissza erre az időkre, és ha felső nélkül lát minidg oda szalad és mondja, h ő mennyire szereti a cicit és a tejecskét ami benne volt.Most a kistesót várjuk és ő mondta, h ő segít majd fejni a tejet is ha kell.Lelkileg is sokat nyújtott neki is a közelésg amit még a szoptatás nyújtott!

Ha téged nem zavar akkor folytassátok, idővel leválsztodik.Amúgy maga az elválasztás nekünk úgy zajlott, h mikor kérte akkor mondtam, h sajnos nincs, elvitte a kiscica, ilyesmi, pár napig volt ez aztán megszokta, nagyon okosak ám, hiszti is talán max.2X volt.Amikor kérte a cicit akkor kapott helyette mást amire tudtam, h biztos vevő.Kicsit olyan mint mikor kiváltasz egy egy szoptatást más kajával.

Viszont érdekes, most azt mondom, h bár hagytam volna játszani vele, utána jöttem rá, h már mennyire önálló és nélkülem is "cici" nélkül elvan, lehet, h én nehezebben szoktam hozzá, hogy új felállás van:)

2010. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
En 3 eves koraig szoptattam.Gyonyoruen elvalasztotta magat en nem csinaltam semmit.
2010. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
32%

10:00 Ez bolond xD A gyerek jó szívvel gondol vissza rá :D Segít fejni? Mi vagy te tehén? pff


Egyébként én még nem szoptattam, de nem is emlékszem, hogy mikor hagytam abba, viszont biztos vagyok benne, hogy 2,5 évesen késsel villával ettem. Csak összehasonlításképp... Van, hogy a gyerekek csak megszokásból/játékból szopnak még, szerintem egy idő után "fel kell nőni", és ha a szülő midnent a gyerekre hagy, főleg idősebb korban, akkor egy hisztis, elkényeztetett kis gyökér lesz.

2010. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!