Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Légyszíves tudnátok segíteni...

Légyszíves tudnátok segíteni a babàm súlyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kislànyom 3950 grammal született pont a kiírt napon.

Kórházból 4 naposan 3680al mentünk haza.

2 hetesen 4025

3 hetesen 4500

4 hetesen 4750

6 hetesen már csak 5000 (2 hét alatt 250)


Ma 11 hetes és 5600gramm

Kizárólagosan anya tejes se teát se vizet nem kap

Nem cumik


Most ment el a védőnő. Szerinte ne aggódjak mert a lényeg,hogy hízott.

A babàm kb 4x kakil egy nap és sok pisis pelus is van. Jó kedvű. Nem hasfajós.Igény szerint szoptatom.Éjjel meg kb 2-3x ébred enni.

54 cm-el született és most kb 61(én mértem meg itthon)

De én mégis nagyon aggódom. 5 hét alatt 600grammot hízott

Nagyon sokat fogytam szülés óta. 10kg-t pontosan. Alig van étvágyam. Van olyan,hogy nincs elég kalória a tejben?

Mit csinálok rosszul? Elegendő ez a gyarapodás? Minden ismerősöm babája kb 1kg hízik 1 hónap alatt mi meg kb a felét

Bármi tanácsot megköszönnék



#szoptatás #11 hetes #Baba súly gyarapodás
2018. júl. 31. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben vagy a súlygyarapodása, ne aggódj.
2018. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kicsike súllyal született, nem kell havi 1 kilókat híznia.

Megnéztem és az én lányom is kb. ilyen ütemben hízott. Most 15 hónapos, 82 centi és 12 kiló, szóval nem picike. Ne aggódj, ha nem lenne elegendő a tejed, azt jelezné a babád.

2018. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te mit nem értettél meg azon, amikor a védőnő azt mondta, hogy "ne aggódj, rendben van"?


Ha a védőnő szerint oké, akkor kár stresszelned.

2018. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
500-600 grammot ha hízik havonta, az tökéletes az első fél évben. Nekünk is így mondta a védőnő mindhárom gyereknél. Milyen havi egy kilók, mit akarsz kiselefántot? Vagy 10 kilós fél évest? Az én kislányom 17 hetesen volt 5600 gramm, most múlt nyolc hónapos, 8 kilót súrolja alulról, egy hurkás húsgolyó. A semmin aggódsz, nyugi, minden a legnagyobb rendben! Csak így tovább!
2018. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van. Eleve nagy súlyú, nem is kell neki havi 1 kilót hízni, mert akkora lesz 6 hónapos korára, mint egy másfél éves :) havi 400 gramm a minimum amúgy az első honapokban, ha jól emlékszem.

És nem, nincs olyan, hogy nem elég tápanyagdús a tej, nyugodtan szoptasd tovább igény szerint, teljesen jól csinálod :)

2018. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen tokeletesen normalis.

A tapszer egy mu por, ami felfujja a babakat. Sosem szabad a szoptatottakkal osszehasonlitani ( hizasban ).


SOHA nem aggodtam egy percet sem, a babam 3480- al szuletett 5 hetesen ugyanennyi volt, mert sokat fogyott ( teljesen fiziologias ez is ) es nehezen hizta vissza. 6 hetesen kezdett hizni.


Miert generalsz problemat amig nincs ? Es miert erdekel mad gyerek hizasa ?

Ha mar most kezded ezt a hasonlitgatast, rossz elete lesz a gyereknek, igy kezdodik aztan hallja egesz eleteben, hogy bezzeg mas gyereke igy meg ugy.

Miert kell tonkretenni ?


Az hogy fogysz ugyszinten normalis. Van aki fogy ( drasztikusan ), van aki hizik a szoptatas alatt.


De ha nem hiszel a vedononek sem, csak hasonlitgasd tovabb a tobbihez, esetleg vegyel muanyag port, es majd ugy utoleri a tobbit! Igaz, neki csak artasz vele.

2018. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond se a babáddal, se a tejeddel.

Hidd el, minden rendben

2018. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.Eddig nagyon lazán vettem a dolgokat. És bíztam a babàm jelzéseiben.Tény és való ,hogy ismerősök addig duruzsoltak amíg kissé elbizonytalanodtam. Tápszert nem akarok adni neki,azt én is indokolatlanak tartom. De Köszönöm, hogy megerősítést kaptam ,hogy túl gondoltam a dolgokat. Igazatok van
2018. júl. 31. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!