Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pszihés probléma a szoptatássa...

Pszihés probléma a szoptatással, másnak is van/volt?

Figyelt kérdés

Most kérem a szoptatás és cici párti anyukák ne írjanak.

Még nem született meg a babám, de rosszul vagyok a szoptatás gondolatától is. Attól is ha képen látom, és bármilyen tárgytól ami ehhez kapcsolódik( sz.párna,fejőgép,sz.maelltartó.) Így a tápszeres tápláson gondolkodom. A "sz.tanácsadó" nem jöhet szóba, ettől a foglalkozástól is rosszul vagyok.Nekem nem az kell hogy rábeszéljenek,hanem hogy fogadják el. Ha van/volt így valaki,a kórházban ezt hogy beszéltétek meg a csecsemőssel,szülésznővel védőnővel? Vagy ahogy megszületett a baba megváltozott ez bennetek?



2018. szept. 7. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
ugyanígy vagyok én is, nekem nen változott meg a szülés után sem, mivel a kórházban muszáj volt szoptatni igy azt tettem, otthon már fejtem de szerencsére gyorsan elapadt a tej, az a kevés ami volt...igy gyorsan túllendültünk ezen a problémán és tápszeres lett a babám! most 4 éves, nem látom semmu hátrányát, 1 évben talán 2x ha beteg az se komoly csak némi orrfolyås, néhány nap éy túl van rajta!
2018. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem gonoszkodni akarok, de miért nem fordultál szakemberhez (pszichológus, pszichiáter) már amikor kiderült a terhesség? Nem is feltétlen a szoptatás miatt, de szerintem tök fontos lenne tudni, honnan ered ez a viszolygás.
2018. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Bár nekem ezzel nem volt gondom, de barátnőm is így érezte magát mint te. Nála szerintem ez az anyukájával való kapcsolatravolt visszavezethető ( nagyon dominans, uralkodó, hideg szülő volt). Én nem beszéltem rá, mert szerintem ezt minél jobban erőlteti az ember annál rosszabb lesz. Aztán megszületett a baba és teljesen ösztönösen mellre tette és 2 éves koráig szoptatta a gyerkőcét.

Viszont biztos van olyan is, hogy szülés után sem jön ez az ösztön, akkor majd esztek tápszert, ez van.

Azt nem tudom, hogy a kórházban mit fognak a csecsemősök ehhez szólni, de biztos nem te leszel az első "ilyen" az osztályon.

2018. szept. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

"kérem a szoptatás és cici párti anyukák ne írjanak"

Ezzel szemben már több olyan is válaszolt, akinek nem kéne, mert nincs tapasztalata, sosem volt olyan gondja, mint a kérdezőnek. Megoldható, kedves szopifanok, hogy ne válaszoljatok, ha nem nektek szól a kérdés? Hm?

2018. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem az érintés a gond, de amugy a gyerekszülés/nevelés,nem merül ki a szoptatásban. Miért ne akarhatnék gyereket ettől függetlenül??? Semmi mással nincs gondom csak ezzel a részével. De pont az ilyen embereket kértem h ne írjanak,mert nem segítség,nem tanács.
2018. szept. 7. 19:25
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Persze, ezt tudják kezelni. Mi is tanultuk régen, hogy van, aki nem szoptat. Hidd el nem az első ilyen leszel és annyira nem ritka dolog ez.

Az is lehet hogy megvaltozik. Egyik esetben sincs okod aggodalomra.

Boldog babavárást!

2018. szept. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Mi az oka? Erre kéne először rájönni.

Mindenképp pszichológushoz kéne fordulni. Három okra vezethető vissza.

1. Utàlod a tested/melled. Ez csak rosszabb lesz szülés után.

2. A szexualitással van gondod, a szopás-szoptatás a szexhez kapcsolódik nàlad. Szüléstől függetlenül is megnehezíti az életed.

3. Az anyasággal kapcsolatban vannak gátjaid. Ezt ugye nem kell magyarázni, hogy szülés után mièrt lesz gàz.


Olyan nincs, hogy le se tudod írni, de "egyebkènt" tök normális vagy, nem kell pszichológus, és a gyerekre sincs hatással...


Egyébként meg 3 napot kibírsz a kórházban, ha nem, akkor meg saját felelősségre hazamentek. A legtöbb kórház szoptatás párti, úgyhogy nyilván nem fognak abban tàmogatni, hogy tàpszerrel etesd. A technikai feltételek se mindenhol adottak, pl. nem tudsz vizet melegíteni.

Elfogadni úgyse fogja se a védőnő, se a gyerekorvos, se a rokonok, úgyhogy egyszerűbb, ha mindenkinek hazudozol, hogy miért nem tudsz szoptatni.

2018. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Nyugi, én dettó ugyanígy vagyok. A gondolatától is rosszul vagyok, szóval meg tudlak érteni. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat, a jó anyaság NEM ezen múlik és koránt sem itt kezdődik. Attól még igen is adhatja a legjobbat a gyerekének az ember és lehet teljesen boldog gyerekkora. Semmivel nem lesz kevesebb egy nem szoptatott gyerek, egy szoptatottnal.

Kérdező te meg ne foglalkozz a szoptatasnácikkal, úgyis lesz valaki, aki mindig beléd fog emiatt kötni, ignorald őket. Olyan meg nincs h a kórházban “muszáj” és “kötelező” szoptatni! Vicc. Beviszed a tapszert szépen és megeteted vele a babadat, senki nem mondhatja meg mivel etesd meg a saját gyereked.

2018. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem simán változhat a hozzáállásod. Én tápszerrel etettem a lányomat, mert nem volt tejem, a szoptatás a terhességem előtt nekem is fura volt, de a babám baromi cukin, ösztönösen szopizni akart, nagyjából 10 perccel a születése után, ennél természetesebb dolog a világon nincs, majd meglátod, nincs benne semmi undorító. Ettöl függetlenül nem betegedtem bele, hogy tápszeres lett.
2018. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Mi a fenéért akarjatok szerencsétlen pszichológushoz küldeni??! Komolyan ma már azért is rá akarják tukmálni az emberre a pszichomokust, ha pl nem szereti a hús levest vagy ha 1%-ban is más, mint az emberek nagy része... Szimplán nem akar szoptatni, mert rosszul van tőle, ennyi. Más meg mással van így. Egyszerűen csak már bele akarjak verni az emberbe, hogy ilyen esetben tuti pszichés baja van, holott koránt sem...
2018. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!