Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki tápszert ad a gyereknek...

Aki tápszert ad a gyereknek az hogy csinálja, evés után adja, vagy egy evést kihagyva csak tápszert kap?

Figyelt kérdés

(Addig meg termelődik a tej)

De ha most egy darabig tápszerezem, még utána lehet csak anyatejes,vagy nincs rá esély?


2008. nov. 5. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Arra kicsi az esély,h utána csak anyatejes legyen.Nekem is kevés a tejem,azt mondta a dokink,h először mindig anyatejet adjak neki,és ha nem lakik jól,akkor kínáljam a tápszert.Ezért,h ne legyen sírás,én mindig oda készítettem a tápszert,h amint abbahagyta a szopást és még éhes,máris adhattam neki a pótlást.Most már 5.5 hós,reggel és este szopizik+tápszert-tejpépet kap,de még mindig először a cicire teszem.Este kb.200 ml pótlást készítek(végig alussza az éjszakát,kell a mennyiség)reggelre kb.140 ml,akkor több a tejem.Inkább maradjon meg(reggel soha nem eszi meg mindet)mintsem,h éhes maradjon.Jó babázást.
2008. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A kisfiam már 4 hónapos. Én általában csak este adok neki pótlást. Először cicire teszem, aztán tápszer, majd újból a cici. Amikor elég tejem van akkor tápszer sem kell. De csak tápszert egy evésnél nem adok. Nem ragaszkodik hozzá feltétlen. Lehet még csak anyatejes a tiéd is.
2008. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha kihagysz egy szopizást, attól nem lesz tobb a tej, elllenkezoleg, épp kevesebb (minél tobbszor szopizik a baba, annál tobb ingert kap a tejtermelésre.). Én eleinte úgy csináltam, hogy szopizott a kicsi, és után kapott tápszert, kb. 1 hét után tudtam, mennyi hiányzik neki, hogy jóllakjon (esetleg lehet mérni is a babát). Késobb már nem szoptattam, hanem csak fejtem a tejet, és gyutottem, amikor osszejott egy evésre való, akkor azt adtam neki, egyébként meg tápszert. (mondjuk reggel tápszer, aztán 3óránként fejtem, és így egész nap azt kapta).
2008. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az elejétöl kezdve hozzá kellett, hogy tápláljak. Elöször szoptattam, utána jött a tápszer. Mivel én 4 óránként etettem, két etetés között fejtem, hogy több legyen a tej. Kérdezd meg a védönöt, van homeos szer is a tejtermelés fokozására. Söt képzeld én még akkupunktúrás kezelésre is jártam (sajnos siker nálam csak közvetlen ezután volt, akkor annyi tejem lett, hogy nem kellett tápszer).

A lényeg az, hogy ne idegeskedj, ne stresszelj!! És sok folyadékbevitel.

2008. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Képzeljétek az én babám olyan hogy éjszaka mindig megeszi a 150-120ml-ert (6hetes) , de napközben nem nagyon hajlandó enni 80-90ml-nél többet.Akkor szoktam neki még adni tápszeres pótlást.

Most volt itt a gyerekorvos és azt mondta hogy azért mert éjszaka nyugalomba vagyok és több tej termelődik , mint nappal, mivel az ember napközben csak csinálgat ezt-azt.

2008. nov. 7. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!