Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet 8 hónapos csecsem...

Hogyan lehet 8 hónapos csecsemőt leszoktatni az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
2007. dec. 4. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a teával etetés helyett. Mikor felébred, akkor adj neki teát. Először tuti nem lesz oda a boldogságtól, sírni is fog, de pár nap után megszokja.
2007. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek az előző válaszolóval. Nálunk ez bevállt. Ha csak teát kap, egy ideig még fel fog ébredni, de mondjuk két hét alatt el lehet jutni addig, hogy már az sem fog kelleni és akkor már nem ébred fel. Viszont arra készülj fel, hogy így egy ideig reggelente korábban fog majd ébredni. Nekem az egyhónapos fiam már végigalussza az éjszakát este 10-től reggel 6-ig. Általában ez tea nélkül is így volt, nem erőltettem, napközben ennyit szopott, és elég volt neki. Ha mégis felébredt éjjel, kapott teát, az ellen sem tiltakozott, és mostmár nem is ébred éjjel.
2007. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Miért akarod leszoktatni? Ha igénye van rá, miért ne szopizhatna szegény? Lehet, hogy csak a te közelségedre vágyik.

Nem a te komfortod a fontos, hanem az ővé. Vagy nálatok nem így van? Az én csajszim 6 hetes korától végigalussza az éjszakát, de hébe-hóba ő is felkel kicsit cicilni. Én nem sajnálom tőle.

2007. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

Egyetértek az előttem szólóval.

8 hónaposan még kicsi,hogy erőszakkal szoktasd le valamiről,ami neki természetes dolog.

Zavar a gyereked a pihenésben???

2007. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
egyetértek az előttem szólóhoz! egy 8honapos gyereket ne akarj leszoktatni.neki még erre van szüksége.majd ha pár éves lesz na akkor probáld leszoktatni.addig ne! és szerintem a gyerek érdekét nézd h mi jó neki,ne azt h neked mi a jo! egy 20éves anya
2007. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Az elottem szolo nyilvan nem elte at milyen az ha a gyereke tobb heten (vagy honapon) keresztul 3-4 vagy akar meg tobbszor felkel, mennyire faraszto. Mert hebe-hoba felkelni, azt azert ki lehet birni, ugy konnyu mondani h ne szoktasd le.

Na, en a heten szoktattam le igy: elterveztem ha sir, nem adok neki cicit, igy csak kivettem, ringattam, de sirt, a cumisuveg lattan meg jobban. Aztan letettem, erre nagyon kikeszult, de elmondtam neki h most nincs cici, aludni kell. Hat ebbol eloszor szerintem semmit sem hallott, annyira sirt. Aztan kimentem a szobabol es hagytam 1 percet (ez rossz de 1 percet azert ki lehet birni es a lelke sem serul ennyitol, hisz azelott megnyugtattam). Azan visszamentem es ujra ringattam, kozben mondtam neki nincs cici. 1 oran keresztul ezt csinaltuk. Aztan mar nem is sirt annyira, tehat hagytam tobb percig is aztan, majd ujra bementem sok sok puszit adtam es vegul elfaradt. 1 ora mulva ujra probalkozott, masnap ugyanigy. De harmadnap nem kelt fel reggel 5 ig. Akkor mar adtam neki. De negyedik nap 6ig, aztan fel 7ig is kibirta.

Szoval szerintem van koztes ut a sirni hagyas es az allando farszto ciciztetes kozott.

2008. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
nem értelek benneteket.Igen is ált éltem,mert sokat fent vagyok a picivel,szintem 2óránkét,de már nagyobb szóval kevesebbszer.de én nem fosztottam meg az örömétől.engem nem érdekelt hogy fel kellett kelnem többször is.
2008. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!