Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek? Tejpép,...

Mi a véleményetek? Tejpép, vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés
Kislányom ma 4 hónapos. Sajnos kevesebbet hízik, és eszik mint kellene (napi kb. 700), így tápszerrel kellene pótolni. Viszont nem fogadja el, sőt, ha a cicit megunta a másikat már hiába próbálom, az sem kell neki. Ma volt a védőnő, mondta, h váltsak ki neki Milupa HA tejpépet, és ne a gyümit kezdjem. Szerintetek? Én már vettem almát, gondoltam, 4 hósan már eheti, de ő azt mondta, hagyjam. Ismerősök, szülők szerint inkáb a gyümölcsöt kezdjem bevezetni, hisz azt lassan úgyis kell adni neki. Most akkor mit tegyek, mit adjak neki? Ill. azt sem értem, h ha csak 80-90-et szopizik, akkor hogyhogy el van vele 3-4 órát???
2010. júl. 1. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Próbáltad gyakrabban etetni?

Nem biztos, hogy jelzi, ha éhes, ellehet 3-4 órát akkor is.

kínáld meg 2 és 1/2-3 óra elteltével újra.


A védőnő meg gondolom a hízás miatt ajánlotta a tejpépet, mert az hízlal,, a gyümi meg nem.

2010. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Sír,hogy azt gondolod keveset eszik,vagy esetleg keveset hízik? Szerintem a napi 700ml nem kevés. Az én 5 hósom sem eszik néha többet! SŐT...

Én gyümivel kezdtem,de az nagyon lassú.. Mindent lassan kell bevezetni,szerintem a tejpépet is... Én még nem fogok adni az én kisfiamnak, először gyümi és zöldség.Eddig volt alma,barack,banán és ezek keveréke.

2010. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk is HA péppel kellett kezdenünk (3.5 hósan elutasította a tápot, nem kellett neki és félő volt, hogy "éhenhal", a súlya is kicsi volt) Nagy kedvence lett hónapokig a tejpép. Én azzal kezdeném, százszor táplálóbb mint egy gyümiadag. Pár hét és "építsd" hozzá a gyümikóstolást is.
2010. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Három gyermekemből kettő nekem is ilyen volt. Hiába próbáltam gyakrabban szoptatni vagy két mellből, nem voltak hajlandóak többet enni, viszont a súlyuk nem nőtt. Nappal is aludtak, nem sírtak éjjel 6-7 órát aludtak egyben, szóval nem tüntek éhesnek, csak a súlyuk nem nótt. Nekünk mind a két babánál, két különböző orvos is egyszerre javasolta a tápszerpótlást és a gyümölcs bevezetését. A babáim elfogadták a tápszert és az almát is. Szerintem azért tartja fontosnak a védőnő a tejpépet, mert a győmülcsnek nincs igazán tápértéke, attól nem hízik a pici, (persze fontos vitaminok és ásványi anyagok vannak benne). Én a helyedben mindkettőt elkezdeném adni. Fiam 4 és 5 hónapos kora között 1 kilót hízott és 6 cm-t nőtt, etetésenként 30 ml tápszert adásával.
2010. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem mindkettő. Tízórai gyümi, de mivel súly problémák vannak, üsd fel tápszerrel, Sinlakkal, vagy gabonapehellyel.

Uzsira meg tejpép

2010. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vennék egy mellszívót, és amíg lehet, anyatejet adnék nekik üvegből.
2010. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

1. Anyatej, 2. tápszer, 3. tejpép, 4. gyümölcs.

Ezek közül az utolsó kettőt leginkább csak fél éves kor után adva, pláne, ha van allergiás a családban!

Egyébként pedig ebben a korban teljesen normális, hogy lelassul vagy akár meg is áll a hízás. (Ehhez mondjuk érdemes lenne minden anyukának egy kis fejlődéspszichológiát és élettant olvasni!) Önmagában a kilók nem adnak pontos információt arról, hogy a babád jól fejlődik-e vagy sem!!! Az én lányom két egymást követő hónapban alig hízott pár dekát, merthogy közben jópár centit nőtt!, de ennek semmilyen hatása nem lett. Én továbbra is igény szerint szoptattam és minden ment tovább a maga útján. Nem kell rögtön rémeket látni ott, ahol nincsenek. Egyébként se kismalacokat akarunk belőlük nevelni, nem? :)

Én a helyedben nem csinálnék semmit, hanem szoptatnám tovább, úgy, ahogy ő jelzi. Esetleg én is megpróbálnám gyakrabban szoptatni, de ha nem kér, akkor nem kér. Ő tudja, mennyi az elég. Ha most elkezdesz (indokolatlanul) pótolni vagy hozzátáplálni, akkor minden bizonnyal lassan be is fogod fejezni a szoptatást...

2010. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak egy észrevétel: ha van allergiás a családban, akkor tejpépből és tápszerből is lehetőleg hipoallergént írassál a dokival!
2010. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!