Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 napos babám elég sokat...

6 napos babám elég sokat szopizik, ez baj? A védőnő azt mondta próbáljam meg 3 óránként etetni, na de ha előbb éhes akkor mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Azt mondta adjam neki oda 1-2 percre a cicit hogy csöndbe maradjon és utána nyugtatgassam. Nem lenne korai ez még?

Én úgy tudtam hogy az első 3 hétbe még nem lehet ilyen fajta rendszert kialakítani. Vagy igen? És ha igen akkor hogyan?

Szerinte lehetetlen hogy ennyire éhes legyen mindig... Általába 3x10-15 percet szokott szopizni aztán van mikor fent van egy órát addig "beszélgetünk" vele, aztán megint szopizik egy kicsit és végül elalszik, van hogy 4 órát is alszik de van mikor csak 2-2,5-et. Ez így rossz?


2008. nov. 10. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem baj. Nekem most másfél hetes a babám, és mostanában esténként szinte óránként eszik. Én szerintem valahogy most kezdett el hozzászokni a kinti világhoz, és elkezd nőni, hízni, kell neki a tápanyag. Ha csak 1-2 percre adod oda neki a cicit, attól még éhes marad. Szerintem is elég majd később rendszert kialakítani, bár ahogy én észre veszem nálunk, kialakul magától is lassan a rendszer.

Ja még valami. Ne vekkerrel szoptasd. Én is úgy kezdtem, hogy azt mondták, hogy 15-20 percnél tovább ne legyen cicin, mert feláztatja. Én mostmár addig hagyom a cicin, amíg ki nem köpi, hogy jóllakott, és nem sebesedett ki a mellem. Így egyrészt nullára szívja a mellem, amitől több tej termelődik, másrészt ha jóllakik, akkor nem fog óránként sírni, hogy éhes.


Jó babázást!

2008. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Akkor nem foglalkozom a rendszerrel egyelőre. Meg hát egy 6 napos babánál érdekes lenne ha már egy komoly rendszer lenne.:))
2008. nov. 10. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,szerintem az előző ozzászólónak igaza van,annyit még hozzátennék,hogy nem az a lényeg,hogy mennyi ideig szopizik,hanem hogy az idő alatt mennyit eszik.Az én babám most 2 hónapos,az elején nagyon megszenvedtem az etetéssel,szinte 2 óránként evett,ma meg max 10-15 perc alatt megeszi,ami neki kell.:) Meg kell tanulniuk magát a technikát,hogy jól lakjanak,na akkor majd ritkábban fog felkéreckedni mellre.Az alvásideje is majd később alakul ki,mi most kezdünk az éjszakai elalvásról 8-9 óraira átállni úgy,hogy napközben már jóval kevesebbet alszik,és én nem változtattam közben semmin,a pici alakítja magának.


Jó babázást:)

2008. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!!!Az én babám 13napos és sokat szopizik egy nap, említettem a dr-nőnek azt mondta ,hogy nem baj nem kell 3oránként be tartani anyiszor adjam neki a cicit amenyiszer kéri és majd ő be fog állni egy rendszerbe .Jo babázást!!!
2008. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!