Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt tejet azonnal hűtőbe...

A lefejt tejet azonnal hűtőbe kell tenni? Mi történik, ha pár órát szobahőmérsékleten van?

Figyelt kérdés
Bár a probléma csak szeptembertől aktuális, már most gondolkodom rajta. Akkor ugyanis kezdődik az egyetem, levelező, havi 1-2 szombat. Úgy gondoltuk, hogy amíg elvagyok, a férjem megeteti a kisfiunkat cumisüvegből (akkor lesz 5 hónapos), viszont gondolom nekem legalább egyszer fejnem is kell aznap, különben szétdurranok. Ki kell öntenem a tejet, ha csak órák múlva tudnám hűtőbe tenni?
2010. júl. 5. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Hát, nem igazán tesz jót neki, nem merném megkockáztatni.

De van több ötletem:

Büfé...kérdezd meg a büfést nem teheted-e be a hűtőbe?

Hűtőtáska...Lehet venni, kapni ilyen kicsi jégkrém hűtő, gyógyszerhűtő táskát, amibe lehet tenni jégakkut, abban el lesz.

2010. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Szobahõmérsékleten

15 fokon 24 óra

19-22 fokon 10 óra

25 fokon 4-6 óra

Hûtõben 0-4 fok 8 nap

Hûtõszekrény belsõ fagyasztójában változó 2 hét

Hûtõszekrénnyel kombinált külsõ fagyasztóban változó 3-4 hónap

Fagyasztószekrényben vagy ládában -19 fok több, mint 6 hónap



Én fejem a babámnak, mert nem szopik. Hogy mindig legyen azonnal kéznél lefejt tej, amikor jelzi, hogy éhes, etetés után fejek, és a következő etetésnél azt adom oda. Addig szobahőmérsékleten van. Ez kb 3-5 óra.


Viszont nem hülyeség a te esetedben beruházni egy kisebb, hőtárolós táskára meg egy jégakkura, biztos ami biztos.

2010. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hűtőtáska jó ötlet, köszi!
2010. júl. 5. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Tedd termoszba.Én azt csináltam.Amikor utaztunk és a kocsiban fejtem a lefejt tejet termoszba tettem és a következő etetésnél megkapta a kicsi.Így a hőmérséklete is jó maradt. 1.200.-Ft. egy baba termosz és két darab kis Avent-es cumisüveg belefér.
2010. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!