Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos kisfiam nem hajlandó...

4 hónapos kisfiam nem hajlandó kiszopizni a hátsó tejet, kínlódunk nagyon, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
2 hete kezdődött a probléma, egyszerűen belustult a babám. Azzal kezdődött, hogy 1,5 -2 órát bírt ki szopi nélkül, alig fejlődött, sőt , mondhatom semmit nem fejlődött, folyton nyügi volt. Mérleghez nyúltam, lehet hülyeség volt, de 100-110 grammokat szopik, mint kb. 1,5 hónapos korában. Igaz, hogy sűrvebben kéri, de mindig csak az előtejet szopizza ki. A mellemben még van, szinte minden alkalommal még ki tudok fejni 40-50 ml-t. Azt ha üvegből nekiadom, mert szeretném, hogy kicsit tovább bírja szopizás nélkül, abból megeszi. Szerintetek mit csinálhatnék? Egyébként egy-egy szopi 5-10 percig tart. Két mellből eszik. Annyira fárasztó ez igy, hogy minden evés után még fejés, de ha nem fejem ki attól félek, hogy egyre kevesebb lesz.
2010. júl. 5. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyit hízott az elműlt 2 hétben?
2010. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állt egy hétig egy helyben, utána 10 dkg-ot hízott, de úgy, hogy párszor üvegől odaadtam neki, amit kifejtem szopik után.
2010. júl. 5. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy növekedési ugrása van! Ha hirtelen gyakrabban kért enni, ez arra utalhat. Nálunk is 3,5 hónaposan volt dettó ugyanez. Szoptass megint igény szerint és fejd is le a tejcit még 3-4 napig, ettől meg fog nőni a mennyiség. Utána érdemes visszaállni a 3-4 órás napirendre, és akkor a következő szopizásig megint jól megéhezik és nem csak nassol, hanem remélhetőleg teljesen kiszopizza a hátsó tejet is. Sok sikert!
2010. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás nem szokott 2 hétig tartani, viszont ez a meleg igen. Szerintem egyszerűen szomjas, és gyarkabban kér inni(enni), viszont mivel gyakran eszik, kevesebb is elég neki egyszerre.
2010. júl. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha uvegbol adsz neki elromlik a szopis teknikaja,es meg nehezebb lesz a szoptatas.
2010. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Cseréld többször is a mellet egy szopin belül (ha a babád engedi), így talán nőhet az esély, hogy kieszi a hátsót is (ha tényleg ez a gond).

Szerintem sem feltétlenül (ezzel) van gond, mert általában is a nagyobb babák egy idő után már nem szopizzák ki a hátsó tejet olyan alaposan. De attól még nem éheznek és a mell sem fog kevesebbet termelni, mert addigra már "megtanulja" a szervezeted, hogyan kell szoptatni, tejet termelni.

Egyébként minden eddigi hozzászólásban voltak szerintem jó tippek, ezek közül bármelyik lehet a valóság (növekedési ugrás, nagy meleg, következő fejlődési állomás stb.).

2010. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondoltam a növekedési ugrásra én is , de mivel már 2 hete tart, igy gondoltam az már nem lehet. Aztán a nagy melegre fogtam, de ha nem adok neki többet, csak annyit, amennyit kiszopott a cicimből, akkor a
2010. júl. 6. 20:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előbb véletlen elküldtem. Szóval, ha legalább megnyugodna azzal, hogy csak ivott egyet, akkor tényleg azt gondolnám, hogy szomjas, de abban a két órában is tiszta nyügi. Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak vele.
2010. júl. 6. 20:37
 9/10 xStefix ***** válasza:

Igény szerint szoptatod? Éjjel megszoptatod, ha felébred? Nem kap (túl sokszor) valamilyen pótlást, akár lefejt anyatejet is? Játszócumit használtok?

Ha az első kettőre nem, a második kettőre igen a válasz, akkor még mindig lehet növekedési ugrás...


Viszont ha van elég tejed és tényleg csak ő nem szopizza ki teljesen, ráadásul sokszor és csak rövideket szopik és még folyamatosan nyűgös is, akkor már csak egy tippem maradt: fogzás???

2010. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát a válaszaim: igény szerint szopizik, éjjel kétszer felkel, mindkét alkalommal megszoptatom. Kétszer kap üvegből lefejt anyatejet, kb. 60-60 ml-t. És van cumija. Ma volt itt a védőnő, fogzást mondta ő is, meg hogy vannak sajna ilyen kis lusta babák, akik nem hajlandóak kiszopizni a hátsó tejcit, nekünk, az ilyen babik anyuinak marad a fejés. :(((( Csak a ciciről le ne szokjon. Egyébként éjszaka meg nagyon szépen szopizik, szinte az utolsó cseppig kiszívja. Napközben csinálja ezt.
2010. júl. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!