Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok, okozhat problém...

Mit gondoltok, okozhat problémát a kötődő nevelésben, hogy nem szoptatom a kisbabámat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hetes, sajnos már a kórházban sem ment a szopizás ezért kezdtem el fejni a tejet. 100%-ban anyatejes, de sajnos kizárólag cumisüvegből kapja. Nem mindig én etetem a babát, mert van, hogy anyukám, férjem vagy anyósom etet amíg én fejek. Szerintetek van esély rá, hogy a baba nem fog úgy kötődni hozzám, ahogy én szeretném?

2019. máj. 6. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj emiatt, a babád ugyanúgy fog kötődni hozzád, mint azokhoz a nőkhöz kötődnek a gyerekeik, akiket szoptatnak az elejétől. Legyen meg a bőrkontaktus, fogd a karodba és nem lesz gond, etetés közben sem.
2019. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem a szoptatáson van a hangsúly, de szerintem fontos lenne a kötődésnél, hogy az etetés is kettőtökről szóljon. 4 hetes még csak, te és ő még egy.

Azt nem próbáltad, hogy etetés után "komfortszopizni" hagyod egy kicsit? hátha belejönne?

A kórházban nekem sem ment (annyira, hogy sírva kértem tápszert neki, mert "ne hagyják éhezni" -most már csak mosolygok rajta, de akkor kétségbeejtő volt), kb 3 hetes volt, mire belejöttünk annyira, hogy elég is volt, és nem órákig tartott.

2019. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Carragher_x ***** válasza:
28%

A kórházban nyilván nem ment a szoptatás, mivel még ismerkedtetek. Tejed van elég, sérülésed, betegséged, fájdalmad nincs, a gyerek is képes enni cumisüvegből, ergo azért nem szopik, mert te úgy döntöttél.

Az hogy te hogy szeretnéd, azt csak te tudhatod. Ez a dolog bőven túl van misztifikálva, önmagában attól hogy vki szoptatott vagy sem, még nem alakult ki jó vagy rossz kapcsolata a gyerekével.

2019. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Ugyanúgy fog kötődni hozzád:)


(De ez a fejés cumisüvegezés nem jó, macerás is és hamar elapad igy a tejed. Ugy veszem ki hogy fontos neked az anyatej. Egyáltalán nem szopizik mellből? Még csak 4 hetes, konzultálj egy szoptatási tanácsadóval.)

2019. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nem tudott szoptatni minket a tesómmal. Nagyon szoros a kapcsolatunk. Mindig is az volt.


Szerintem nem ezen múlik, hanem a későbbi nevelésen, szereteten.

2019. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Mi a csudának idegeled magad ilyennel, hogy kötődő nevelés? Nincs elég szarság, amin aggódni lehet? Élvezd a babádat ès kész. A szoptatást ne add fel. A lányom 6 hetes koráig csak cumisüvegből fogadta el a tejet. A mellemet ordítva tolta el, pedig tutira éhes volt. Aztán 6 hetesen rám cuppant, és 2 hónapig le se lehetett szedni. Minden nap próbáld meg mellre tenni. Hátha rákap. Ezt a kötődő nevelést meg ne vedd ilyen görcsösen. (Meg semmilyen más neveléselméleti irányzatot se akarj betű szerint betartani) Csináld a legjobb tudásod szerint, az elég lesz.
2019. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Semmi köze a szoptatásnak az erős kötődéshez. Ez egy jó nagy hülyeség! A kisfiamtól 18 hónapos koráig mozdulni sem tudtam, értsd ez alatt azt, hogy szó szerint a WC-re is be kellett toljam a babakocsiba, ha valahová el kellett mennünk a férjemmel, ahová nem vihettük magunkkal, szó szerint szöknöm kellett, a mai napig iszonyatosan anyás a fiam, pedig már 8 éves.

Másfél hónapig tudtam sajnos csak szoptatni, mivel utána szigorú egészségügyi diétát kellett tartanom epekövek miatt és elment a tejem.

2019. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek az eddigi valaszokat!

Kedves Wundr felhasznalo, szegyeld magad, amiert ilyet ram irsz privat egy ilyen kerdeshez! Undorito es gusztustalan ember vagy!


Wundr

Címzett: Ismeretlen kérdező

Időpont: ma 16:14

Előzmény: A kérdés: Mit gondoltok, okozhat problémát a kötődő nevelésben, hogy nem szoptatom a kisbabámat?

Az üzenet: Szia!


Bocsi, hogy csak így privátban rádírok és olyan kérdést teszek fel, ami nem kapcsolódik a témához, de lenne egy kérdésem, amit máshogy nem tudok feltenni, csak így.


Szerinted normális, ha egy fiú maszturbál?


Előre is köszönöm a választ!

2019. máj. 6. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!