Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítással kapcsolatban...

Tejszaporítással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Fejek, de a tejmennyiségem nem szaporodik. Én úgy tudtam, hogy ha az egészet kicsavarom minden alkalommal, akkor a mennyiség növekedni fog. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Ezzel szemben nem nő, pedig elég folyadékot fogyasztok, szedek homobogyót is, habár gondolom az sem segít, hogy folyamatosan fejnem kell, mert szegény pici fiam éhen akar halni.
2008. nov. 13. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Sajnos én is hasonló cipőben járok. Kíváncsi vagyok a válaszokra. Csak azért írtam, hogy ne érezd magad egyedül, mert kezdetben én is elkeseredtem. Amúgy neked mennyi tejed van?
2008. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki,hogy váltott mellből szoptatsz, egyszer az egyikből,egyszer a másikból és azt a cicid fejd ki,amelyikből szoptattál. jó a szénhidrát dús táplálkozás,sok leves és pihenés
2008. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igyál sokat, és szoptass mindig mindkét melledből. Ne sajnáld az időt, ha kell feküdj be egy hétre az ágyba, és csak szoptass egész nap. Meg lesz az eredménye, meglásd. És persze fejjél is minél gyakrabban. Ilyenkor teljesen ürítsd ki a melledet, nyugi lesz utána elég a babának, mert a tej nagy része nem a szoptatás előtt, hanem a szoptatás alatt termelődik! Én is így csináltam, és 3 évig szoptattam, illetve a kicsit még mindig, és ő is már 2,5 éves.

Ha adsz tápszert a fiadnak, azt mindig csak szoptatás után tedd!

2008. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is kevés a tejem, én még csak fejni sem tudom, kézzel nem megy, szívóval semmi sem jön. Ma este már egyáltalán nem volt. Olyan löttyedt, üresek a melleim, mint-már elnézést-egy öregasszonynak. Én egy mellből képtelen lennék szoptatni, abszolút kevés hozzá a tejem. Gyakran meg hogy tegyem mellre a kislányom, ha nem éhes?! Ma a mérleg 10g-ot mutatott két mellből szopi után, még jó, hogy most nem estem pánikba...:(Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de kicsit vígasztal, hogy nem vagyok egyedül, hátha adnak neked számomra is hasznos tippet!12hetes kislány anyukája

2008. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kórházból bimbóvédővel küldtek haza minket, szoptattam is nagy önbizalommal. Rá egy hétre egy esti mesztelen mérésnél kiderült, hogy fogytunk. Hívtunk egy szopt. tanácsadót, az ő tanácsára fecskendővel adagoltam neki a tejcit, mert nem volt már ereje szopizni, ezért is esett vissza a súlya, mert nem evett, hiába lógott a mellemen egy órát, egész nap csak aludt. Eltelt már azóta 3 hét, most már hízott azóta 700 grammot, elkezdtem visszaszoktatni mellre, kevés sikerrel. A napunk most fejéssel, és fecskendezéssel tellik, egy mellből nem tudom kielégíteni, csak is mindkettő kicsavarásával, viszont ha nagy kajálós napja van (akár óránként is képes enni), azt nem bírom. Folyamatosan fejek, etetek, azt képzeltem viszont, hogy egy idő után, lesz annyi tejem, hogy tartalékot felhalmozzak, de ez nem történik meg...A cicizés inkább most még bohóckodás, és megnyugtatás, nem is tudom elképzelni, hogy valaha is elhinném neki hogy jóllakott belőle!
2008. nov. 13. 21:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az előttem szólók jól leírták a válaszaikat és hasznosak!Annyival szeretném kiegészíteni őket, hogy próbáld ki a tejszaporító teát is.A komaasszonyom az elsővel 3 hétig szoptatott csak, mert nem hallott a teáról. A második babával már fél évig szoptatott a teával.Ne haragudj, nem tudom a nevét, de biztos tele van gyógynövénnyel.

Még egy fontos dolog: az idegesség is csökkenti a tej mennyiségét!

2008. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
bocs, meztelen
2008. nov. 13. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

nem akarlak elkeseriteni, de vannak sajnos olyan anyak akiknek egyszeruen elapad a tejcsijuk, vagy egyre egyre kevesebb van es aztan apad el, de megprobalok leirni neked egy par hasznos tanacsot ami nalam bevallt:komenymag leves de tomenytelen mennyisegben:) rengeteg tej gyumolcsle,es rantasos levesek nekem rengeteg tejem lett tole pedig mikor a lanyom megszuletett napokig meg se indult a tej nalam!


.

2008. nov. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Lányom 3800 g-mal született és 3600 g-mal jöttünk haza a kórházból, tápszeresen, mert kevés volt a tejem.

Én így csináltam: Cicire raktam 5-10 percre, aztán az előzőleg minkét ciciből lefejt tejet odaadtam cumisüvegből a babának, a többit pótoltam tápszerrel. Legelőször 20 ml-sikerült csak fejni, de nem adtam fel. Amikor elaludt a baba lefejtem a maradék tejet, amit nem szopizot ki. Babám igen lusta volt az elején, ezért is maradt tej a ciciben. Sztem az elején semmit nem szívott ki.

Aztán egyszeer csak azt vettem észre, hogy tudok 30, aztán 40, majd 60 stb. milit fejni. boldog voltam, hogy kevesebb tápszert adhatok neki. (Egyébként nem ilyedtem volna meg akkor sem, ha tápszeres lesz a babóm... azért szopiztatni sokkal jobb.)

Az igaz, hogy mást nem csináltam, csak fejtem, szopiztattam, tápszert készítettem, fertőtlenítettem az üvegeket és a fejőgépet. Mire készen voltam mér ébredt is fel a tündérem és kezdtük előről az egészet. DE MEGÉRI!

5 hetes korára már csak anyatejet kapott, ciciből és a maradékot üvegből. A köv. feladat a cumisüveg elhagyása volt, de ezt is sikerült megcsinálni. Egyre többet sikerült szopiznia, ő is megerősödött. Ja, éjjel is fejtem, olyan voltam, mint egy zombi, de hétvégén a férjem átvette néhányszor a babát, mikor ébren volt, tudtam kicsit aludni.

Ittam 3,5-4 l vizet, narancslevet, alk.mentes sört, szoptatós teát(többfajtát próbáltam,mert a laktoherb pl. nekem nem volt jó). Ettem/eszek rendesen. Már nem is fejek, csak a cici! Tök jó érzés, na és persze sokkal könnyebb.

Szóval igyál, igyál, igyál, fejj, fejj és fejj.


Mást nem nagyon tudsz majd csinálni mellette, de kit érdekel, a baba legyen az első.

Ne add fel, légy kitartó !


Jó babázást! :))

2008. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

bocsesz

ilyedtem=ijedtem :))

2008. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!