Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvossal vagy nélküle...

Fogadott orvossal vagy nélküle szülni? (Szeged)

Figyelt kérdés

Első szülésem lesz és teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mi hogy szokás, mi mit takar pontosan.

Azt hallottam ha fogadott orvosa van valakinek akkor teljesen másképp bánnak vele.


2019. dec. 5. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
4 gyermekemet szültem ügyeletben, én pont azt vettem észre, hogy velem kedvesebbek. Mivel senkit nem fizettem le a mű-kedvességért, rám mindenki odafigyelt.
2019. dec. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kórház függő is. Nálunk jobban jársz ha van orvosod. Már egész kis terhesen is, ha bármi gond van az az elsô kérdés, hogy ki az orvosod. Ha nincs az rögtön hátrány. Szerintem próbálj kérdezősködni ismerősöktől, hogy mik a tapasztalatok.
2019. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fogadott szülésznő még fontosabb,mint a doki!
2019. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Fogadott orvossal le se szrtak!

Ott hagyták kint, mert a fogadott dokim elhúzott, aztán vajúdhattam a szülőszoba előtt. Majd mikor már nagyon szrul voltam, voltak szívesek rámnézni. 10 perc múlva meg is volt a gyerek. A fogadott orvos meg sehol se.

2019. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó!@ar dokit választottál!Azért valjuk be,ez elég ritka!
2019. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te aztán tudod...
2019. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk ha nincs dokid, akkor felesleges is bemenned ennyi erővel otthon is szülhetsz kb annyit foglalkoznak veled bent, még egy pohár vizet se adnak.

De úgy hallottam vannak kórházak ahol nem muszáj fogadni, enélkül is megfelelő ellátást kap az ember.

2019. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég jól ismerem a szegedi klinikát, szerintem van előnye is, hátránya is a fogadott dokinak.


Előny:

- Nem fog megvizsgálni minden ember, aki épp odaesik szülőszobára. Ugyanis simán lehet, hogy két ember is ott van az osztályon, aztán éppen az vizsgál, aki ráér, plusz ha kifogsz egy ügyeletváltást, akkor megint csak új doki.

- Ha kifejezetten császárt akarsz, biztos, hogy könnyebben eléred.

- Valószínűleg hamarabb kapsz EDA-t, mint az, akinek nincs dokija. (De egyébként kap az is, akinek nincs orvosa, csak mondjuk ő kerül a sor végére)


Hátrány:

- Sokkal nagyobb az esélyed indított szülésre és császármetszésre fogadott dokival.

- Ha nem ér rá az orvosod, mert mondjuk még 9-ig magánrendel, akkor valószínűleg kevésbé fognak veled foglalkozni, mivel nem szokás más betegeit vizsgálgatni.


Egyébként a szülőszobán fiatalok ügyelnek, akik még szerintem kifejezetten lelkesek és lelkiismeretesek. ha gond van, akkor pedig úgy is odahívnak szakorvost.

A szülésznők pedig rendesek, akár van orvosod, akár nincs.

2019. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!