Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb? 5-6 órát...

Melyik a jobb? 5-6 órát vajúdni, oxival, vagy ennél sokkal többet oxi nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem 6 óra alatt megvolt a baba, az utolsó 2 és fél órában kötötték be az oxit, rengeteg tolófájásom volt és még nem volt beékelődve a baba feje. Sürgettek, mert sokáig szivárgott előtte a vizem, amit csak folyásnak tudtam be. Azóta is azon gondolkozom, hogy könnyebb lett-e volna oxi nélkül még órákat vajúdni.
2019. dec. 17. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Se oxival se anélkül nem tágultam, császár lett a vége. Szóval szerintem helyzetfüggő ami ott és akkor kiderül.
2019. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 13 órát vajúdtam oxitocinnal :'D Nem akart még beindulni a szülés, pedig kaptam Foley-katétert is. A szívhang meg rossz volt.

Szerintem sehogy sem kellemes. Bár jó kis fájdalomcsillapítókat kaptam közben, azóta is kívánom néha :D

2019. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem oxival volt 13 óra a vajúdás, összesen pedig 18, tehát 5 óra után kötötték be. Mivel magamtól semmit se tágultam, a magzatvíz pedig szivárgott. Na most, ha elfolyik a magzatvíz utána valamennyi idővel muszáj szülni, így vagy úgy (hüvelyi vagy császár), mert ilyenkor már magas a fertőzésveszély, illetve ilyenkor szokott, mint pl nálam is volt, esik a baba szivhangja, ami nem jelent jót, oxigén hiányos állapot is kialakulhat a babánál ha már elfolyt a magzatvíz (mint pl bátyám is így született, hagyták vajudni anyát, nem kapott semmit, magzatvíz szivárgott), bátyám az oxigén hiány következtében szellemileg nincs a toppon.


Úgyhogy, akárhogy fájt neked oxival, elhiszem, nekem is rémes volt, de inkább szenvedek, mint a gyerekemnek baja legyen, az hogy szivárgott, elfolyt a magzatvíz és még nem állsz készen a szülésre, bizony indoklás arra hogy kapj oxit.

2019. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel az oxi egyből brutál fájásokat csinál, míg anélkül fokozatosan erősödik, így könnyebb nélküle.
2019. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Inkàbb oxy nèlkül sokàig. Az oxyval felerősített fàjàsoktòl kimerülhet a meh,es szülès utàn nem húzódik össze megfelelően vagy begörcsölhet. Mivel nincs elèg szünet fajàsok közt ,ha valahova odaszorul a köldökzsinór , oxigènhianyos àllapotba kerülhet a gyerek. Az anyànak fàjdalmasabb ès kimerítőbb.
2019. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 óra után kaptam oxit. Ebből kB 4 óra 2-3 perces fájásokkal, amitől a falat kapartam. Nem rontott rajta az oxi. Így is még 2 óra volt, mire megszületett.
2019. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt burokrepesztéssel. Kaptam oxitocint, 3 óra vajudas után megszültem. Nem mondom h nem fájt, meg hát egyből 3 perces fájásokkal indult a dolog, de szerintem túlélhető volt. Gyorsan elrepült ez a pár óra, el se hittem mikor azt mondták, hogy már szülünk. Nemtudom mi lenne ha választhatnék, de nem bánnám ha a következőt is indítanák. Gondolom oxi nélkül is fáj rendesen, így meg azért legalább gyorsan túl voltunk rajta.
2019. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 perces fájásoknál kötötték be, mert azok nem voltak elég hatékonyak. addig jól elvoltam a fájások alatt, nevetgélni is tudtam. az oxi után már elég fájdalmasnak éreztem, de az első 6-7 óra teljesen kibírható volt. utána viszont a falat kapartam :( szóval én a természetes vajúdásra szavazok
2019. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél kaptam oxit, sokat nem ért, mintha csak szőlőcukrot ettem volna. 1x adtak.

A másodiknál kb 5 óra után kaptam, de bár ne adtak volna. Azt hittem, meghalok, úgy fájt.

2019. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 khniki ***** válasza:
Nem voltak rendws fájásaim, de szivárgott a magzatvizem. Bekötötték az oxytocint, nagyon gyorsan kutágultam. Én örülök, hogy ezáltal lerövidült a vajúdás.
2019. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!