Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vettem aloe first spray-t....

Vettem aloe first spray-t. Hogyan kell használni? Gátmetszés esetén ezt mikortól lehet elkezdeni használni? És császármetszésnél?

Figyelt kérdés

Gátmetszésnél már rögtön a szülés napján? Erről kell "engedélyt" kérni az orvostól? Vagy várjak pár napot, amíg a hazamenetel előtt ellenőrzik, hogy szépen gyógyul-e, nem gyulladt be? És kb hányszor egy nap? előtte le kell zuhanyozni?

És császármetszés esetén? Mert gondolom, ha a nővér bekötözi, akkor én nem szedhetem le állandóan, hogy befújjam.


2010. júl. 20. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha tisztán tartod a gátsebedet(sűrűn tusolj),akkor semmi szükség fújogatni! 4-5 nap, és nem érzed...

Császármetszésről nincs tapasztalatom!

2010. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én gátmetszésre használtam, 4. naptól, ahogy hazajöttünk zuhanyzás után befújtam a sebet (de a kórházban a szobatársam már ott is fújogatta mindig tisztálkodás után).

Szépen rendbejött.

2010. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor én megszültem és a szülésznő doki végzett velem akkor a szülésznőm már ott befújta nekem. majd minden tisztálkodás után fújtam. amikor a dokim kiszedte az egy varratot még ő is befújta nekem!
2010. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Rögtön kezdheted és kezdjed is, a gátseb és a császár sebe is, minden seb fújható vele, azonnal és minél gyakrabban. Hagyd megszáradni (tehát pl. betét, bugyi csak utána kerüljön oda, ha megszáradt).

Minden WC és tisztálkodás után, de ha még gyakrabban, az csak jó. Nekem mire hazamentem, már egyáltalán alig volt sebem.

Most az arcomon megégette a gyanta a bőrt (bajusz), tiszta sebes lett, két nap alatt begyógyult, már a var is leesett mindenhonnan, amikor tudtam, mindig befújtam.

2010. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ahogy osztályra kerültem azonnal használtam.

Vettem hozzá kis fújókát (vagy 300 ft-ért lehet rendelni), azzal könnyebb és takarékosabb a használata.

Naponta legalább 10x fújtam, bent a szobában is, meg wc előtt puhításra, utána meg mert jól esett.


Én gelly-t is vettem mellé, azzal meg napi 3-4 alkalommal kentem magam, és amíg száradt szellőztettem az alfelemet.

Meg napi 2x jegelés is elő volt írva.


vágtak, szakadtam, volt hematómám, meg minden, rendetlenkedtek a belső varratok is, de 6 nap után a régi voltam és most sincs bajom.


Császárosoknál nehezebb, ott a dokival is beszélni kell előtte, mert érdemes a sebbe varrás előtt Gelly-t kenni (sok helyen égési osztályokon is alkalmazzák tudtommal) és úgy bevarrni, gyorsabban, szebben gyógyul. Fújni csak akkor tudod, ha lekerül a kötés, de akkor megint csak a Gelly-t javasolnám, ilyen sebekre, hegekre az jobb, pláne, ha már nem friss seb.

2010. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 21. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!