Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Influenzásan szülni?

Influenzásan szülni?

Figyelt kérdés
Szült már valaki betegen? A baba nem kapja el tőlem pár percesen?
2020. jan. 22. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Kedvesemnek volt mandulagyulladása, én nekem már hőemelkedés, mikor csaszároztak. Kapott a baba antibiotikumot megelőzésként születése után. Lényeg hogy szólj, beteg vagy, és akkor már szülés előtt is kapsz gyógyszert. És császár előtt 5 perccel még antit kaptam. Nem lesz baj, vigyáznak rátok
2020. jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Velem együtt szült egy nagyon fiatal kiscsaj. Nem szólt hogy influenzás, császár után még be is tolták hozzánk a kórterembe.. Mi szóltunk, hogy azonnal különítsék el 🤦‍♀️ utána nyögte ki, hogy az egész család lázas.

Mindketten kaptak antibiotikumot.

2020. jan. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szólni kell, ha beteg az ember, de miért adnának influenzára antibiotikumot? Hiszen vírus, az antibiotikum pedig baktérium okozta fertőzések kezelésére szolgál, így egy influenza ellen anyánál, babánál egyaránt hatástalan, maximum tünetileg lehet kezelni, illetve védőoltással megelőzni (bizonyos törzsek okozta megbetegedéseket), de ugye mikor aktív a fertőzés, már ez sem játszik. Bakteriális fertőzések veszélyének fennállása esetén van antibiotikumos profilaxis, egyéb esetekben felesleges és nem is alkalmaznak ilyet.
2020. jan. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Mert ránézésre szules közben ki mondja meg neked, hogy baktérium vagy vírus?! Elővigyázatosságból adják a baba miatt. Inkább kapjon egy lökés antibiotikumot mint ESETLEG egy rá nézve veszélyes baktériumot.
2020. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!