Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha első gyerekemet császárral...

Ha első gyerekemet császárral születm (8 éve), kérhetem, hogy a másodikat is így szüljem?

Figyelt kérdés
A dokim közölte a szülési tarifáját ami 50000.-ft-ról indul, de azt is közölte, hogy ez nem kívánságműsor. én úgy gondolom, ha már felkérem és fizetek neki nem keveset akkor hagy szüljek/szenvedjek úgy ahogy én szertnék. Ráadásul nem is kérdezte meg miért kellett előszőr császárral szülnöm....
2007. dec. 12. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Császár után nem rutinból császároznak újra, csak ha valami indokolja. Én úgy tudom, Magyarországon nem vágnak kívánságra, legalábis azt büntetik. Az orvosodnak azt kellett válaszolnia, amit mondott, az más kérdés, hogyan fog majd ott dönteni. Nem egyezhet bele a műtétbe a kérésedre, de talán meg tudod ítélni, hogyan áll hozzá (léteznek pl a programozott szülések, időpontra beindítva). A kérésedet biztosan nem felejti el, beszélj vele erről őszintén, de nem haragudhatsz meg rá, ha az orvosi esküje köti. Szerintem.
2007. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, kérheted. Sok orvos amúgy is nagyon császárpárti. De csak azért, mert az elsőt így szülted, és hogy ne szenvedj annyit, még nem kell császározni. A babának is jobb, ha természetes úton születik
2007. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérni nem kérheti! Az törvény ellenes, büntethetik is. a szüléseknél az orvosok döntenek és mérlegelnek, ha indokolt a császár megcsinálják, de ha nem akkor nem, és ez így helyes szerintem. 50 ezer meg nagyon nem indokolja, én hallottam egy dokiról aki "elintézi" a császárt a parás anyukáknak, potom 250 ezer forintért...

A várandósságod idején figyelni fogják a hegedet, mint a pocakodon, mint a méhheden, valamint a szülés meginduláskor nézik, hogy tágulsz-e, hogyan fekszik a kicsi és hasonlók, valamint nagyon fontos mérlegelési szempont, hogy az első gyereked miért volt császáros.

Mondjuk érdekesen fogadtam a kérdésedet, hiszen itt inkább az ellenkezőjét lehet gyakrabban olvasni, azaz, hogy császárral szültem az előzőt van-e most esélyem a normál szülésre? De biztosan tudod miért is szeretnél császárt. Én ha egy mód van rá most sem szeretném majd júniusban, ahogy szerencsére az előző három csemetémnél sem kellett, mert ment simán is, ráadásul meglepően könnyen...

2007. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első császár után 80-90% szinte a következő császár. Igaz nem teljesen az anya dönt de az a normális ha az orvos a

kismamát is megkérdezi, hiszen ebben az esetben már a hüvelyi szülésnek is akkora a kockázata mint a császárnak. Ezt egyébként nem én találtam ki, hanem Dr. Rákóczi prof. aki a Sz. Imre kórház szülészetének a vezetője, és amúgy természetes szülés párti.

Nem értem azokat akik ugranak és a kismama torkának esnek azért mert mondjuk meg sem fordul a fejében, hogy császár után beválaljon egy hüvelyi szülést. Képmutatónak tartom azokat a kismamákat akik azért mert szerencsésen hüvelyi úton hozták világra gyermeküket megszólják azokat akik akár testi vagy pszihés okok miatt inkább a császárt választanák. Mert ha nem lenne világos egy várandós azért mert fél nem lesz rossz anya. (van aki a vérvételen is eszméletét veszti) És tény, hogy az ilyen anyák ha a hüvelyi szülésre vannak "kényszerítve" horrorként élik meg a szülést és sokkal jobban elhúzódik. Nem hinném, hogy ez akár neki vagy a babájának jó lenne.

Igen legyen beleszólása hiszen az ő teste és az ő gyermeke!

És nekünk semmi jogunk megitélni!

Elnézést ha hosszú voltam!

2008. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!