Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallotatok ti már ilyet?

Hallotatok ti már ilyet?

Figyelt kérdés
unoka testvérem pár napja szült (mult hét pénteken) reggel fél7-re meg lett baba, és 6 óra mulva haza engedték őket. Ez angliában történt, és tt állitólag igy van, hogy pár óra mulva haza mehet a mama is meg a baba is. akkor itt magyar országon miért kell bent lenni napokat?
2010. júl. 26. 21:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kórház pénzt kap az anyuka és a baba után.Angliában van ambuláns szülés.
2010. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bántam,hogy napokig bent kellet lenni.Így legalább biztos voltam én is és a családom is,hogy minden rendben van.Pl.sárgaság.Vagy angliában nem sárgulnak be a babák???:-)
2010. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
hát álitólag valami kék lámpa alatt volt abban a pár órába, és igy nem sárgult be a pici
2010. júl. 26. 21:13
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát országa válogatja. Lehet, hogy pár év múlva itt is lesz ilyen lehetőség. minden esetre nekem megnyugtató volt, hogy több napig orvosi felügyelet alatt voltunk és tudták ellenőrizni, hogy minden ok.
2010. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

második vagyok


Az én babám is egy egész éjszakát töltött kék fény alatt mégis úgy jöttünk haza,hogy még sárga volt és egy hétig az is maradt.

2010. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ilyet én is hallottam.

Én sem vagyok ellene, hogy bent kell lenni egy pár napot a kórházban. Nem csak sárgaság jöhet ki a picin, akár az anyukának is lehet valami baja. Én nagyobb biztonságban érzem magunkat a kórházban.

2010. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Itt is csökkent a bentlévő napok száma. Én császárral szültem és akkor 10 napig kellett kórházba lenni.
2010. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
teljesen meg értelek titeket
2010. júl. 26. 21:21
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt is megteheted, hogy ambulánsan szülsz, jogod van hozzá, csak nem szeretik a dokik. Egyrészt, mert ahogy előttem is írták, pénzt kap a kórház, másrészt, mert ha elterjed Magyarországon, hogy a szülés nem halálos kór és teljesen normálisan lehet szülni ambulánsan is, netán otthon, akkor az Isten-státuszuk (és a rengeteg paraszolvencia) megszűnik a felséges doktor uraknak. Azt meg mégsem hagyhatják!!!

Minden civilizált országban tőlünk nyugatra haza lehet menni gond nélkül, otthon lehet szülni gond nélkül, sőt, jóval kevesebb kötelező vizsgálat van, nem piszkálják a babát és a mamát, mégse halnak bele a dolgokba. Sőt, egészséges terhességnél egy nő nem is találkozik nőgyógyász szakorvossal. Sem a terhesgondozás keretében, sem szüléskor. Erre vannak a bábák. Mindenütt jól működik, kivéve nálunk. :-(

2010. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert nekünk-ebből a szempontból-jobb a tb támogatási rendszerünk.
2010. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!