Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második babát szülni 300...

Második babát szülni 300 km-re a lakóhelyünktől?

Figyelt kérdés

Nem aktuális a kérdés, csak tervezgetünk.


Nagyon rossz szülésélmény miatt gondolkozunk a férjemmel, hogy a második alkalommal egy olyan kórházban szülnék, ahol van némi protekcióm, ez van tőlünk 300 km-re. (Nem mellesleg én is kétségbeejtőnek tartom, ha csak így lehet biztosan normális ellátásra számítani...) Szüleimnél lakhatnánk mindannyian a szülés környékén. A kisfiunk akkor 2-3 éves lenne mondjuk.


Van köztetek olyan, aki bevállalt ehhez hasonlót? Mennyi időt voltatok távol a lakhelytől szülés előtt és után?


2020. ápr. 8. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem olyan volt, hogy 1500 km-re maradtunk a frissen vett haztòl, megerte. Ìgy sem lett tökèletes szülès, de ha beköltözünk ès ott szülök, akkor horror/csàszàr vagy mindkettő lett volna belőle. Megerte ìgy is, hogy hònapokig csak ezert fizettük az alberletet.
2020. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalnám.
2020. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebben az egyetlen hibatényező a szülőkkel lakás. Nyilván erősen függ a szülők mentalitásától de nagyon jellemző, hogy megkeserítik az életeteket mert mindent jobban tudnak a gyereknevelésről és mindenbe beleszólnak. Nagyon sokszor hallom, hogy ahol ennyire jelen vannak a nagyszülők ott sok a konfliktus mert folyton ömlesztik a nyakukba, hogy így meg úgy kell terhesség alatt, ezt meg azt csinálja rosszul a babával stb. Te ismered a szüleid, te tudod mennyire lesz ebből konfliktus. Én azért vonakodva laknék kisbabával a nagyszülőknél mert majdnem biztos, hogy konkrét elképzelésük van arról, hogy mit hogyan csinálj mert csak úgy a jó.
2020. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 80 km-re vállaltam. Az utolsó hetekre a szüleimhez költöztünk, akkor már úgyis sokat kellett vizsgálatokra járni. Második szülésnél egy kétévessel, harmadiknál egy 3,5 és egy másfél évessel. A korábbi vizsgálatokra elvonatoztam a gyerekekkel, ez mondjuk 300 kilométernél nem működik. A kórházból rögtön haza mentünk.
2020. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális és vállad be
2020. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Feltételes módban is érdekelnek a vélemények. Bevállalnátok-e?

2020. ápr. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!