Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha kihívom a mentőket, ha...

Ha kihívom a mentőket, ha otthon jön rám a szülés és senki nincs itthon, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Én ugy tudom hogy fizetős ha mentőt hivok!
2007. dec. 17. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez már mindennek a netovábbja lenne, ha ilyen esetben fizetni kellene. De, ha biztosra akarsz menni, hívd fel a mentőket és kérdezd meg, ők biztos jól tudják.


Valakit azért biztosíts magad mellé, arra a hétre amikorra ki vagy írva, és esetleg utána, ha nem időre jön a kicsi.

2007. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

A szülő nő sürgősségi esetnek minősül.Ha az utcán fekfő fosrészeg büdös hajléktalanhoz hívott mentőért nem kell fizetni,akkor miért kellene neked?

Értem annak idején tankkal kellett kijönni,mert az éppen mellig érő hóban akartam megszületni:)

Amúgy az OMSZ honlapján biztos találsz egy e-mailcímet,amin megkérdezheted!

2007. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Csak az indokolatlan mentőhívást kell kifizetni. A szülés egyértelmű megindulása nem indokolatlan. TEhát ha elfolyt a magazatvized, vagy vérzel, vagy 5 perces fájásaid vannak, tuti nem kell fizetni.

De a mentősök biztosat tudnak mondani, de biztos, hogy nem kell.

Ha pl beütöd a könyököd, akkor még mehetsz taxival is. a szülés más:-)

2007. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Na jó, de ki vár addig, amíg 5 perces fájásai lesznek? Nekem reggel 7-kor jelentkeztek a fájások, buszra szálltam, bementem és mosolyogva megkerestem az ügyeletes orvost. Nem olyan borzalmasan fáj ám akkor még. Ja, és még bent sétálgattam egy órát, mert azt mondták, még ráérek. A mentő akkor jön ki, ha valami gond van. De a fájások kezdetekor nincs még gond. Ha a buszt rizikósnak tartod, menj taxival, nem lesz semmi bajod. Elég kevés mentőautó van mostanában, hagyjuk meg az igázán sürgős ellátást igénylőknek (pl. egy koraszülés az, vagy egy autóbaleset, stb.), tényleg nem lennének elragadtatva, ha az első fájásra kihívnád őket.
2007. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kijön a mentő előbb is, nem csak 5 perces fájásoknál.

Ha úgy érzed jön a baba-hívd őket az a biztos, fizetned tuti nem kell.

Nekem szivárgott a magzatvíz hajnalban, kihívtam őket...ők meg jöttek (igaz több mint 30 percre rá).

A baba meg csak este jött, tehát nem életbevágó volt, hogy jöjjenek...

2007. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!