Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórházban szülésről...

Szent Imre kórházban szülésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani orvost, szülésznőt, és leírnátok, mennyit adtatok a szülésért nekik?
2010. aug. 12. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyan szeretnél szülni. Én mind a két babát fájdalomcsillapítás nélkül szültem, az elsőt 3,5 óra alatt, a másodikat 1,5 óra alatt. Nem volt gátmetszés, borotválás, beöntés. És a végén nem kellett stoppolni sem. A fogadott doki nem volt bent túl sokat a szobában, a szülésznő csinált mindent. Ha ilyet szeretnél ,akkor tudok mondani szülésznőt, ha a "hagyományos" beöntés, gátmetszés stb-t, akkor nem. Vass Gabriellát keresd az első esetben, Bottyán Emese is nagyon jó még, de most ő is babát vár, már nem vállal szüléskísérést. Ha felhívod a szülészetet, akkor kiadják a mobilszámokat.
2010. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, Emesének az elsőért 30e-t adtunk, Gabinak a másodikért 40e-t. Nem kérdeztem ,hogy mennyit kérnek, én döntöttem úgy, hogy nekem ennyit ér. A dokim nem állal már szüléslevezetést, de ha megkérdezed a választott szülésznőt, hogy ő kivel tud/szeret együtt dolgozni, akkor ő úgyis fog mondani 2-3 nevet és választhatsz szimpátia alapján.
2010. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok orvos van ott, sok jó, kérdés, hogy már babás vagy-e, vagy még csak tervezitek.

Az én orvosomnál pl. annyian vannak, hogy ha már útban a baba, valószínűleg nem vállal.

Én magánrendelésen fizettem neki vizsgálatonként a tarifáját (8000), a szülésért nem kért pluszban. (Mondjuk másodikomnál nyaralt, akkor ügyeletes orvossal és a szülésznőmmel szültem.)

Szülésznő távoli rokonom, úgyhogy soha semmiért nem fogadott el pénzt, nagy nehezen rátukmáltunk egy C&A vásárlási utalványt, mivel tudom hogy kamasz lányai vannak, azt mondtam nekik jó lesz, így elfogadta... :o) De úgy tudom, 20-30 között szoktak adni nekik.


Ha nem vagytok anyagilag jól eleresztve (mi sem vagyunk), akkor azt tudom javasolni, hogy szülésznőt fogadj, és ő + az ügyeletes doki elég. Viszont anélkül, főleg első babával a Szent Imrét nem javasolnám, mert rengeteg a szülés, és bármennyire kedvesek az ügyeletesek, nem tud folyamatosan ott lenni veled valaki, ami azért megnyugtató.


Egyébként maga a kórház szuper jó szerintem minden szempontból, én az alternatív részlegben szültem mindkétszer (kádban vajúdtam stb.), szuper volt minden ellátás utána is kedvesek voltak.


Ha konkrét neveket szeretnél, írj magánban.

2010. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!