Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aranyóra előtt történik ruha-...

Aranyóra előtt történik ruha- ill. ágyneműcsere?

Figyelt kérdés
Mi hogyan, milyen sorrendben történik, miután a baba éppen kibújt?

2021. márc. 23. 19:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ebben is lehetnek eltérések. En addig amíg fel nem toltak az osztályra a szulos cuccban a szulos agyon voltam. Mielőtt fel toltak vettem át tiszta ruhát. Addig csak letakartak egy friss lepedovel.
2021. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
A kórházi cucc volt rajtam amiben szültem, alattam sem volt csere, mondjuk dzsuvás sem volt semmi mivel az alsó felem végig a levegőben lógott szülés közben...
2021. márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Ruhacsere az nem történik. A szülőszobán át kell feküdni egy másik tiszta ágyra és betolnak a pihenőbe. Akkor cseréltem ruhát éz zuhanyoztam amikor felvittek az osztályra.
2021. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

Ha professzionalisak, ès a baba èrdekèt helyezik előre, akkor miutàn megszületett a gyerek, az anya ès a gyerek egysège az első. Sajnos minden kòrhazban mas-màs a gyakorlat.

Ahol èn szültem, ott ahogy kibùjt a pici, a hasamra tettèk -ez trükkòs volt, mert nègykèzlàb szülten, ès àt kellett lendìtenem a làbam a baba meg a köldökzsinòr felett, hogy hanyatt tudjak feküdni. Parom elvàgta a zsinort, sajnos nem làttam, megvàrtàk-e mìg kiürül. Mellemre segìtettèk, pedig leírtam, hogy varjàk ki, mìg magàtòl szopni kezd. Miutàn megszületett a mehlepèny, megvizsgàlt egy szûlèsznő, hogy nem sèrültem-e. Apja fogta a gyereket, mìg kimentem pisilni. Àgytàlba pisiltem, amit a wcre lehetett illeszteni, ès utàna lemèrtèk a vizelet mennyisègèt. Közben athùztak az àgyat. Aztàn magunkra hagytak. Pròbàltam mosakodni, de a kàd nem volt megfelelően felszerelve, ezèrt koszosan, izzadtan töltöttem az estèt. Pàr òra múlva jött vissza a szûlèsznő, addig szopott a pici, meg gyönyörködtünk benne. Akkor lemèrtük a sùlyàt meg a szülèsznő lemèrte a hosszat, fejèt. Gyerekorvos csak màsnap nezte. En addigra felöltöztem, a picit mèrès utan öltöztettük fel, pelenkàztuk be először. Utana en meg a baba mentünk az osztalyra, parom hozta a csomagot utànunk, utana hazament.

2021. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Miután kibújt rámrakták addig amíg elállt a köldökzsinór pulzálása és a férjem elvágta. Majd elvitték a babát a vizsgálatokra és felöltöztetni. Addig engem is rendbe raktak. A doki összevarrt, a szülésznő meg lemosott alul és visszaalakította az ágyat (levette a kengyelt, felhajtotta a végét) és betakart egy tiszta lepedővel (itt még ugyan abban a kórházi hálóingben voltam amiben szültem). Visszajött a férjem a babával és indult az aranyóra. Amikor letelt, a szülésznő segitett lefürdeni, felöltözni majd átkísért az osztályra.
2021. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Miután megszületett, rám tették, apa elvágta a zsinórt. Ezután szétkapták az ágyat, lábtartóba a lábamat, takarítottak, varrtak. Utána babát elvitték, engem nagyjából lemosott a szülésznő, kaptam a lábam közé egy betétet, betakart egy lepedővel. Oldalra kellett fordulnom és így kaptuk vissza a babát az aranyórára. Csak ezután mentem zuhanyozni, persze segítséggel és átöltözni. Aztán vitték le az osztályra.
2021. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
28%
Én nem kaptam meg Hál' Istennek a gyereket. Lemosták a babát, én is megfürödtem, majd utána aranyórázgattunk.
2021. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%

Saját hálóingben szültem. Nem emlékszem pontosan, hogy rögtön mellkasra tették, de szerintem nem. Köldökzsinór elvárása után vitték kicsit lemosni, kapott pelust meg sapit, megmérték stb.,apuka mehetett velem. Addig a méhlepény is kijött, előkészítettek varrásra. Varrás előtt tették mellkasra a kicsit, hát az volt egy menet 😄. Utána aranyóra.

Azután a szülésznő átsegített az ágyra, amivel a babával közösen feltolt a gyerekágyra. Ott át a másik ágyra, babát elvitték lefürdetni és felöltöztetni. Majd kettő nővér jött segíteni felállni és a mosdóba kísértek betétet felhelyezni. Már ott is volt a baba. Miután ettem, és a baba aludt, akkor fürödtem.


A szülőágy "tiszta" volt, vagyis alul folyamatosan cserélték a felfogó kendőket (nem tudom mi a pontos neve) és én sem lettem trutyis. Gondolom, ha az lesz a kismama, akkor cserélhet ruhát. Nálunk a szülőszobán vajúdásra van a kád, bár gondolom zuhanyozni is lehet benne, ha úgy adódik.

2021. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

Utolsò:az màr nem aranyòra.


Ahogy megszületett mellkasomra tettèk, miutàn elàllt a köldökzsinòr pulzàlàsa a fèrjem elvàgta.

Ùgy màzasan majdnem 2 òràt voltunk együtt.

2021. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
4 az mit jelent hogy a kád nem volt megfelelően felszerelve? Nem működött vagy mi? Bocsi csak ezt nem tudom elképzelni, mit értesz ez alatt.
2021. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!