Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyorsabban, könnyebben megvan...

Gyorsabban, könnyebben megvan a második baba, mint az első?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukák válaszait várnám! :)
2010. aug. 25. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem fél óra különbséggel ugyanannyi ideig tartott a második is, mint az első (12 és 11és fél óra). Mégcsak könnyebbnek sem mondanám, sokkal intenzívebbek voltak a fájások, viszont eredménye is lett, jól tágultam és ezúttal nem kellett oxitocin.
2010. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nekem 20 órás szülésem volt,ugyanis már javában voltak a kemény fájások,amikor rájöttek,ezek nem jóslók,csak én nem tudok tágulni!

Így burokrepesztés,oxitocin!Baromi fájdalom!

A varrásnál éreztem minden egyes cérnahúzást...brrr


Szóval azt reméltem,ennél könnyebb lesz...

2010. aug. 25. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel hajnali 3-kor kezdett el szivárogni a magzatvíz, 8-kor mentem be a kórházba, este 18.57-kor született meg. Kicsit több mint 2 évvel később a másodiknál először csak fájt a hasam, de nem tanúsítottam neki jelentőséget, délután 4-re értem be a kórházba, de a kocsiban már 5 perces fájásaim voltak. 36. héten voltam, eszem ágában sem volt szülni, és ezt a nővérke is így gondolta, ám hirtelen elfolyt a magzatvizem és mikor felfektettek az ágyra, már eltűnt a méhszájam. A kislányom 16.25-kor született. Könnyű szülés volt, nem is repedtem, semmi gond nem volt. Örülök, hogy így alakult :)
2010. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A második gyorsabb volt, de sokkal intenzívebb, fájdalmasabb.
2010. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

NEM

Mind kettő kb 9-10 óra alatt lett meg, indított szülés volt, EDA-val, rövid kitolási szakasszal

9 év különbséggel

2010. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én nem szültem, csak anyukámmal beszélgettem, akartam kistesót (5 évvel idősebb bátyám van)...

mondta anyukám, hogy 10 perc alatt kint is voltam :) fájdalmakról meg ilyenekről nem tudok semmit...

viszont azt tudom hogy a szülésznő mondta neki, hogy ne nagyon akarjon még egy babát, mert veszélyes lehet...


16/L

2010. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb volt a második,mivel indították, viszont fájdalmasabb! Az elsővel 16órát vajúdtam, egy órán át tartott csak a kitolási szak, a 17-ik nyomásra lett meg a fiam. A lányomat túlhordtam, majd délelőtt 10órakor indították oxitocinnal, ami 10perc után már nagyon erős össze húzódásokat csinált. Ilyet az elsővel csak a legvégén éreztem. Viszont 6óra alatt meg lett a kislányom.( 7év van a két gyerek között ) Most várom a harmadik babámat, a kislányom és ő közte 6éve lesz, remélem könnyű szülésem lesz és nem kell majd indítani. :) Sok sikert neked!
2010. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gyorsabb és sokkal fájdalmasabb
2010. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő másfél óra volt,ráadásul a másodiknál nagyon enyhe fájásaim voltak.

1 hetes baba anyukája

2010. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jellemzően gyorsabb, de vannak kivételes esetek is nyilván. A gyorsaság miatt viszont fájdalmasabb is, mert rövidebb idő alatt tágulsz és jóval intenzívebb a méhtevékenység.
2010. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!