Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Próbáltad vajúdás alatt a...

Próbáltad vajúdás alatt a melegvizes fürdőt?

Figyelt kérdés
A szülésznőm nagyon ajánlja, de én egy kicsit idegenkedem tőle!Pedig a meleg jót tesz!Most akkor meddig kell benne ülni?És ki be kell szállni?
2010. aug. 27. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, én próbáltam. Az első babámat készültem megszülni, de a kórházból hazaküldtek, hogy még korai. Hazamentem, melegvizes fürdőt vettem, ami jólesett, amikor éppen nem fájásom volt. Aztán ki kellet jönnöm a kádból, hogy felöltözzek és visszamenjünk a kórházba, mert nem hittem el, hogy ez még nem Az a fájás. Igazam lett, állítólag meglepően gyors volt a kicsi, 1 óra múlva megszületett. Kicsit nehezteltem a dokira, hogy hazaküldött, de lehet, hogy épp a fürdő segített?!
2010. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt mindig túlzásnak tartottam a kádban szülést, meg zuhanyzást!

Viszont amikor vajúdás alatt a beöntés után lezuhanyoztam maga volt a gyönyör annyira jól esett!

Ki akartam még menni, de aztán elfelejtkeztem róla!

2010. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a fürdőt nem, csak a melegvizes zuhanyt! Nagyon sokat segített ellazulni és enyhítette a fájdalmaimat! Labdán ültem a zuhany alatt és úgy úgy zuhanyoztam. Legközelebb is szeretnék!
2010. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én vajúdtam kádban (igaz, kórházban).. A szülésznő ajánlotta, hogy próbáljam ki--tele engedte a kádat jó meleg vízzel. Ültem benne vagy 20 percet-de igazából nagyon melegnek éreztem akkor azt a vizet. Pedig alapjáraton tyúkkopasztó vízben fürdök. És a fájásoknál még annyira sem esett jól. A végén kiültem a kád ülőke részére... De mondta, hogyha nem jó,inkább ne erőltessük. Nem erőltettük.
2010. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én még itthon igen, tűzforró vízben üldögéltem. nagyon jól esett, csak folyton jött egy fájás, engednem kellett hozzá meleget, mert ugye hűlt a víz, és ráadásul alig fértem bele a kádba. és indulni is kellett... pedig elüldögéltem volna még benne.
2010. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a kórházban amig beért a dokim addig zuháltam kb 1 üráig.Istenien esett...Utána meg mentünk is a szülőszobára mert kitágitott 3 ujjnyira. S ott kevésbé fájtak a fájások meg nem azzal foglalkoztam.
2010. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen én is a kórházban gondoltam.

Úgy látom nagy részt jó lesz!Majd kipróbálom!

2010. aug. 28. 06:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Én zuhanyoztam, nekem nem volt jó, erre annyit mondott a szülésznőm, hogy tágulásban segít. Így is lett, bő 2 újjból, 4 újjnyí lettem 15 perc alatt. Nekem a labda jött be. :-)
2010. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A melegvíz nem gyorsítja meg? Nekem az orvosom kifejezetten tiltotta utolsó hónapban a meleg fürdőt, mert vérbőséget okoz és megindíthatja a szülést. Gondolom akkor vajúdás alatt is hasonló lehet a hatása. Amúgy nem nagyon értem, hogy ez hogy van, én azt hallottam, hogy a nyákdugó távozása után már nem szabad ülőfürdőzni a fertőzésveszély miatt. Akkor most ez hogy működik?
2010. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A labda az előző szülésnél nekem is jó volt!
2010. aug. 28. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!