Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben lehet/érdemes...

Milyen esetekben lehet/érdemes/kell mentőt hívni szüléshez?

Figyelt kérdés
2021. júl. 26. 13:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Az egész igazán sosem folyik el, mert folyamatosan termelődik.


De nekem elázott az egész szoba. Az ágy, a szőnyegek.. Ömlött, mint a Niagara!

2021. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Belőlem is ömlött, itthon is, a mentőben is, a kórházban is. Pár törülközőt eláztattam :)
2021. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha idő előtt indul be.

vagy

Ha Niagara-szerű magzatvíz elfolyással indul - csak akkor tud így, ha még nem ékelődött be a baba, ekkor meg van az esélye, hogy előre essen a zsinór - a protokoll fekve szállítást ír elő.

vagy a fájások sűrűek és egyedül kiszolgáltatottan kínlódsz otthon és nincs aki bevigyen.

Egyébként a mentő kötelezettségei közé tartozik úgy egészében a "szülő nő szállítása", de nyilván ha máshogy is megoldható kényelmesen, van bőven idő, akkor nem érdemes rabolni a szabad kapacitást. Megmenthetnek a szállítgatás helyett azon idő alatt egy gyereket is.

Első szülésnél mentőt hívtunk. 38. héten indult magzatvíz elfolyással, mindent eláztattam. A diszpécser egyértelműen mondta, hogy mindenképpen fekve várjam a mentőt.

Második szülés a 37.-ken indult fájásokkal, a víz csak szivárgott és mivel papíron már bent feküdtem (előző nap engedtek "bejárósra" ki), így maradt a taxi bugyipelenkát viselve

2021. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
32%
Nekem Niagara volt, pedig beékelődött a feje. Nem feküdtem, majd pont fekve fogok szülni... 89 óra múlva lett meg, ebből 12-t voltam kórházban.
2021. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
fertőzések-vérzés,elrőe eső köldökzsinor-kora szülés 36.hét előtt megintul szülésnél.ha a korház 40-300 km közötti távolságra van ahol szülsz.ha nem akarsz megszülni a dugoba
2021. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!