Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok tapasztalatokat, hogy...

Írnátok tapasztalatokat, hogy milyen most az EÜ törvény után ügyeletes orvosnál szülni?

Figyelt kérdés
Volt saját orvos, akihez terhesgondozásra jártatok vagy sztk? Hogy mentetek szülni? Akinek császár volt valami orvosi indok miatt ott, hogy alakult? Be kell jelentkezni a körzetes kórházba, hogy yx vagyok, sosem jártam itt, senkit se ismerek jöttem szülni/császárra?
2021. szept. 14. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Én jártam magánrendelőbe havonta vizsgálatra. Olyan orvost választottam aki a körzetes kórházban dolgozik.

Mikor fájásokkal bementünk épp nem volt bent. Nem is szóltunk neki h ott vagyunk.

Az ügyeletes dokikkal nincs jó tapasztalatom.

23 órát vajjúdtam. Ballonoztak, Burkot repesztettek, volt ott minden, de egyszerűen nem tágultam. Már a 20.óránál könyörögtem a császárért.

Végül belátták h ez a gyerek nem fog kijönni.

A műtéttel nem volt gond, a hegem szép lett, azóta sincs problémám vele. Ma 6 hetes a fiam

2021. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Végig ugyanahhoz a dokihoz jártam terhesgondozásra, de nem nála szültem.

Mikor elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba,már vártak, mert a portás felszólt,hogy érkezem 😅

Az ügyeletes szülésznő nagyon kedves volt végig,doki csak a vége felé jött be megnézni mi a helyzet,majd a varrasra. (Itt első gyereknél vágnak) A kisfiam (aki nem is volt olyan kicsi 4,2kg és 56cm) rendben megérkezett,nem erőltettek semmit,végig mindenki kedves volt.

Nekem abszolút pozitív élmény volt, pedig féltem, hogy majd mennyire foglalkoznak velem egyáltalán...

2021. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Én simán bejártam a vizsgálatokra,ahhoz aki épp bent volt. Mondjuk hálistennek össz vissz 2nőgyógyász látott. Ügyeletbe szültem, mindennel megvoltam elégedve. Amúgy se akartam fogadott orvost. Az ügyeletes szülésznő végtelenül kedves volt.

Mikor mentünk haza, a szülészetre meg a csecsemőosztályra felküldtem egy egy raffaellot.

2021. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért az nem baj, hogy a császárt a legvégső esetre tartogatják, ez teljesen normális hozzáállás.

Nyilván kórháza, embere is válogatja, hogy hol mennyire kedvesek, de szerencsére 1-2 kivételtől eltekintve remek tapasztalataim vannak az ügyeletesekkel. A törvény előtti terveimben sem szerepelt fogadott orvos.

Bent vagyok egy Facebook csoportban, ahol mostanában szült anyukák osztják meg a tapasztalataikat arról a kórházról, ahol most szülni fogok, ott is jókat mondanak.

A programozott császár nem tudom hogy működik, szerintem próbálj meg keresni te is egy csoportot az adott kórházhoz, és ott konrét tapasztalatokat tudsz olvasni :)

2021. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek a babákhoz! :) Jó ilyen pozitív történeteket olvasni, de biztos sokat segít hogy nyitottan álltatok hozzá.
2021. szept. 14. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Én még szülhettem volna annál a dokinál, akihez gondozásra jártam, de épp szabin volt amikor szültem, így kerültem az ügyeleteshez. A csapatra egy rossz szavam nincs, nagyon profik, kedvesek voltak, mind feljöttek másnap a gyerekágyas osztályra meglátogatni :) A szülés totál flottul ment, éreztem, hogy jó kezekben vagyok, pedig fèltem az ügyelettől mert nagyon sok rémtörténetet olvastam, de nagyon pozitívan csalódtam.

Úgy mentem szülni, hogy hatperces fàjàsokkal bementünk a férjemmel, átjutottunk a portáson, becsengettem a szülőszobás részen és mondtam a nővérnek, hogy heló, szülni jöttem, hatperces fájásaim vannak hajnal óta. Felvettek anamnézist, néztek méhszájat aztán feltettek ctg-re egy órahosszára. Aztán mondták, hogy már ne menjek haza, felvettek az osztályra, papírkitöltés, aztán már a férjem is bejöhetett a bőröndömmel együtt és szépen lezavartuk a szülést.

Császárról nem tudok nyilatkozni, szerencsére nem volt rá szükség.

2021. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt se orvosom se szulesznom, 39. Het elso napjan inditottak, akik epp bent voltak, hala Istennek minden rendben ment es nem tapasztaltam senkitol bunkosagot, normalisak voltak velem.

A fiam hamar meglett es egeszsegesen, ez a fo lenyeg.

2021. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, ez a Semmelweis 1-es korhaz (baros utcai)
2021. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nagyon jo élmény mindekinek.ügyeletes orvosnál szülni nem olyan rossz.függ,hogy az ember lánya milyen személyzetet fog ki viselkedésbe
2021. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha indítás vagy program császár van akkor ki dönti el, hogy mikor? A magán vagy sztk-s orvos ad egy papírt és azzal kell menni a kórházba. Ott nem bírálják felül?
2021. szept. 17. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!