Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen egészségügy...

Szülés után milyen egészségügyi problémák maradtak vissza? Mi változott?

Figyelt kérdés
Itt most mindenre gondolok, kezdve attól, hogy pl. a has nem ment vissza, folytatva a vizelettartási nehézségekig. Érdekel, hogy ezek rendeződtek-e, vagy kellett orvosi beavatkozás stb., mennyi idősek voltatok, később a munkában befolyásolt-e. Sajnos ezekről dok helyen nem beszélnek, mindenhol az van csak, hogy vállalj sok gyereket... a saját sógornőm mondta, hogy neki semmi gond nem volt, nem volt gátmetszés. Utána kottyantotta ki a férj, hogy fogós szülés volt és nem értettem, hogy nem volt akkor gátmetszés. Remélem, itt anonim nem hazudik semmi, szeretnék tudni rosszabb forgatókönyveket is, hogy mikre számítsak.

2021. dec. 12. 15:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne stresszeld magad ilyennekkel. Nem minden szervezet egyforma. Lehet nálad nem is lesz semmi baj.

De biztos hogy itt mindenféle horror dologgal jön majd a sok unatkozó anyuka, mert nem lesznek tekintettel egy terhes nő stresszhormon szintjére. Legalábbis itt ez a jellemző :(

Nyugodt terhességet kívánok!

2021. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én szeretnék tudni mindent!
2021. dec. 12. 15:15
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

1 változás nem történt a testemben. Az egyébként is kicsi mellem, most félig üres zacsi.

Egyébként 1 természetes szülésem volt majd 4 év múlva császárral születtek az ikrek. A hasamon egy stria sincs, pedig brutál pocakom volt az ikrekkel (érdekes h a combon már 16 éves korom óta olyan)

Nyilván a rosszró többet olvasol. Hiszen a több millió nő miért írná le csak úgy h minden ok. Semmi gond

2021. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem vizeletvisszatartàsi problèmàm lett. Gàtmetszesem ugyan nem volt, de az oxyt türelmetlensègből túlnyomattàk, ès a gyerek feje ès a medencecsontom közè beszorult egy ideg. Plusz gyermekàgyas időszakban nagyot emeltem, olyan èrzès volt, mintha lecsùsztak vilna a szerveim. Doki fekvő allapotban vizsgalt, szerinte minden rendben volt.

Szülès òta 40 kgt hìztam, ès nen intimtornàzok, szerintem ez is ront a helyzeten. Nagymamanak is durva stresszinkoteniciàja volt, plusz màr szülès előtt sem volt 100% a zàròizmom, időszakosan, ha valami medencetàlyi gyulladasom volt.

2021. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem enyhe vizeletvisszatartási gondom volt. Nem tudom, hogy az segített e, de intimtornáztatom az izmokat, és lehet ez segített.

A mellem a szoptatás hatására picit löttyedtebb, de engem nem különösebben zavar egyik sem.

2 kellemes szülésen vagyok túl. Az első gátmetszéses volt, a második gátvédelmes. Ezen kívül semmi probléma nem jut eszembe.

És hidd el, hogy jobb valamit nem tudni, mármint ha negatív, mert a testünk képes ezek hatására akár leblokkolni és ez nem vezet jóra, főleg ha akkor blokkol le, amikor a legnagyobb szükséged van rá (szüléskor)

2021. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hónapja szültem először, semmilyen eü-i probléma nem maradt vissza.
2021. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Császár, érzéketleb, fájó has, sok ruha kényelmetlen. Frontra fájó heg. Kötényhas. Nieche (sokáig tartó pecsételő menzesz) 3 év után ennyi
2021. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hasamon és a combomon lett stria az első első terhesség alatt. Volt gátmetszés, de semmilyen probléma nem volt utána (vizelettartasi vagy szexuális, semmilyen) egyedül a stria.


Második terhességnél nem lett új stria, gátmetszés sem volt, gyorsabban is regenerálódtam. Annyi h nem ment magától vissza a súlyom soha annyira mint amennyivel kezdtem. De maradandó "sérülésem" ezután sem lett, mellem is ugyanolyan mint volt, de nekem sajnos soha nem volt elegendő mennyiségű tejem úgyhogy nem igazán volt változás a mellemben se terhesség alatt se szülés után.


Harmadik babámat várom jelenleg.

2021. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Striáim 13 éves korom óta vannak nekem is
2021. dec. 12. 16:02
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél éves a fiam.

Álomterhesség volt, viszonylag könnyű szüléssel. Volt gátmetszésem, repedtem is. Kívül 4 öltés, belül matyóhímzés

Masnap már törökülésben ültem,6 hetes kontrollra totál helyrejöttem



Lányom 2 hónapos. Már maga a terhesség is extra szívás volt.

Gátvédelemmel szültem.

A hüvelyemben lett egy sérvem, méhsüllyedés is kialakult. Aranyér kivül belül.

Ebböl mind megvan még :(


29vagyok.

2021. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!