Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mernéd/merted elutasítani az...

Mernéd/merted elutasítani az oxitocin terheléses vizsgálatot (rejtett indítást), vagy bármilyen beavatkozást, amit az orvos javasolt?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvos, hogy pénteken reggel mennem kéne terheléses vizsgálatra, akkor leszek 40+5 (gondolom, hogy még hétvége előtt meglegyen). Az NST-n mindig minden rendben volt, ugye már naponta járok. Igazából csak elővigyázatosságnak, óvatosságnak tűnik az egész, egyelőre komolyabb orvosi indok nem látszik, problémamentes volt az egész terhességem. Én úgy érzem, hogy jól van a baba, én is jól vagyok, és lehet, hogy magától is beindulna bármikor, de mégsem mertem azt mondani a dokinak, hogy nem szeretném. Nyilván az lenne az álmom, hogy magától induljon a szülés, természetes úton szülessen a babám, de ott motoszkál bennem, hogy ne adj Isten én elutasítom az indítást, mi van, ha utána meg oxigénhiánnyal születik meg, vagy bármi történik, soha nem bocsátom meg magamnak. Volt közületek valaki, aki vállalta a felelősséget, és elutasított bármilyen mesterséges beavatkozást?
2022. ápr. 5. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem rejtett indítás, hanem egy vizsgálat. Megfigyelik, hogy a baba hogy reagál a méhösszehúzódásokra.

Ha minden rendben, akkor nem indítanak.

Az NST egyébként sok tényezős, simán láthatnak rajta apróbb jeleket, amiket egy nem hozzáértő nem tud értelmezni.

2022. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A doki mondta, hogy minden rendben, nem én értékeltem ki. Tudom, hogy csak egy vizsgálat, de azt is tudom, hogy nagy valószínűséggel indul is rá, azt mondta, hogy cuccal menjek.
2022. ápr. 5. 10:12
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ne gondold túl. Lehet nem fogsz velem egyetérteni de én úgy gondolom hogy az a lényeg hogy a baba is meg te is jól legyetek, ne történjen semmi gond és nem az hogy hol / hogyan jön ki. Persze lehetnek elképzelések de őszintén, nem az a lényeg hogy végre a kezedben tartsd egészségesen?

Legalábbis én így vagyok vele, hogy a "végeredmény' a lényeg és nincsenek rózsaszín felhős álmaim a természetes szülésről / császárról vagy hogy indítanak-e vagy sem. :D

2022. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Valahol jól érzed, hogy ez egy rejtett indítás lenne. Itt, helyileg az a protokoll, hogy 41 hetesen befekszel és fokozatosan adagolva az oxig várnak 3 napig, majd egy nap pihenő és megint terhelés. Nem avatkoznak közbe egyébbel, ha minden rendben van a babával. Nem tudom, hogy merném e visszautasítani. Ha egyébként minden rendben az én dokim sem ajánlaná előbb befeküdni. 🤷
2022. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2x indítottak, de mind a 2x elmondták, hogy ennek a vizsgálatnak nagyon kevés esélye van, hogy beindítja. Jóformán 3,5 óra kellett hozzá, hogy csináljon 4 icipicit összehúzódást. Bár másnapra indítottak is, 1x oxival, de az teljesen más volt, mint a vizsgálat.
2022. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát itt is 41 hetesen kell befeküdni, de az vasárnap, gondolom csak emiatt mondta inkább péntekre.


Persze, hogy a baba egészsége a legfontosabb, de van bennem egy kis rossz érzés, mert úgy érzem, hogy nem ezen múlik a baba egészsége.

2022. ápr. 5. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Én nem engedném. Egy gyerek sem maradt bent, ha pedig a normál NST rendben, akkor pláne semmi nem indokolja. Ha az oxi terhelés bajt jelezne, azt észrevennék terhelés nélkül is, amikor beindul a szülés. Nagyon kényelmes ez a dokiknak, az anyukának mondjuk nagyon nem. Több napos szenvedés a vége általában, mire az anya úg elfárad hogy mindenképp császár lesz a vége. Modern kori emberkínzás.
2022. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia engem is 40+5 napra inditottak pedig minden rendben volt nstn is uhn is. Ha jol emlekszem 1 vagy 2 ujjnyira mar nyitva voltam

A doki azt mondta mire varunk inditsuk meg

En orultem is meg nem is mivel sokan mondták hogy az inditassal sokkal jobban fájnak a fájások.

Hát nem hazudtak. Azt hittem bele pusztulok és még fel se kelhettem az ágyról mert fel tették az nst-t és infuzioba adták az oxit. Nekem egyből jöttek tőle a fájások fél 3 kor inditottak 2 óra mulva burkot repesztettek (kicsit kellemetlen főleg mikor jön a fájás.) A fájások egyre erösebbek voltak aztán 4 ujjnyinál jött a tolófájás. 18:56kor megszületett a kisfiam. Ezt azért irtam le hogy mire számíthatsz😊 igy könnyebben el tudod dönteni szerintem hogy engeded e vagy sem. Szerencsére nekem hamar meg lett nem vajudtam 16 órát mint mások. De 100szor fájdalmasabb volt. Én nem bántam meg hogy indítottak mert hamarabb találkozhattam a fiammal🥰

2022. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Èn utasìtottam el beavatkozàst. Angliàban szültem. Otthonszülest terveztem. Mikor szòltam, hogy elment a magzatvizem, akkor mondtàk, hogy menjek be vizsgàlatra (nem kèzi, csak kb. ràd nèznek). Azt mondtam, hogy jöjjön ki a bàba, mert hallottam màr olyanròl, aki ,,veletlenül" bent ragadt ilyen esetben a kòrhàzban. Kijött, nem problàmàzott. Annyibòl àllt, hogy magamnak kenetet vettem a hüvelyemből (kiment addig a szobàbòl) ès egy folyadekba màrtva megvizsgàlta, hogy a minta alapjàn tènyleg a magzatvìz volt-e. Màsnap mentünk a kòrhazba a ctg-re, ami tökeletes volt. Ezutàn inditàst javasoltak, amit nem fogadtam el. Ijesztgettek, hogy akar meg is halhat a baba, de tudtam, hogy csak azèrt, hogy a jogi felelőssèget magukròl elhàrìtsàk. Arròl persze ,,elfelejtettek" tàlyàkoztatni, hogy az oxy is okozhat halàlos komplikàciòt. Ezutàn mèg egy napot vàrtunk, újabb tökèletes ctg utàn befeküdtem a kòrhazba, ès mivel ùgy gondoltàk,hogy a bent töltött idő alatt nem tàgultam eleget, ezèrt oxyt adtak.

Nem tudom oxy nèlkûl meddig tartott volna, de mivel nem azonnal szòltam, mikor elment a magzatvizem, ès nem azonnal kaptam oxyt mikor befeküdtem, ìgy 89 òra telt el a magzatvìz elfolyàsàtól a gyerek megszületesèig.

Makkegeszseges gyerekem született, 9/10-es Apgarral, gàtvèdelemmel. Nem kapott antibiotikumot a korai magzatvìzelfolyas miatt, helyette fèl napot maradtunk pluszban a kòrhazban megfigyelesre (4 òra aranyòra+12/14 òra plusz)

2022. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oxytocin terheléses tesztre ritkán indul be a szülés, ez nem szülésindítás. Ami beindul rá, az amúgy is 1-2 napon belül spontán indult volna...
2022. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!