Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 20án programcsaszárom van....

20án programcsaszárom van. Eddig nem feltem de mostmár rettegek. Valaki kicsit megnyugtatna?

Figyelt kérdés

Farfekveses a babám, emiatt van programcsászár. Na nem mintha a rendes szüléstől nem kezdtem volna rettegni igy közel a végéhez.

A terhességem egyre nehezebb, emiatt nagyon sokat sírok, hatalmas a terhem, és hatalmasak a fájdalmaim. Ismerem a császár folyamatot, es erzestelenitő ide vagy oda, nekem maga az eljárás ha elkepzelem ahogy szikével több rétegben fel leszek vágva rosszab mint egy disznóvágás, azt se szerettem nézni...🤮 olyan fajta vagyok aki a helyszinen emiatt rosszzl szokotf lenni mert még ha nem is látom ahogy csinálják, én elkepzelem. Szörnyen rettegek. És féltem a gyereket is. :(


2022. ápr. 8. 01:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mell alatt gyakorlatilag le leszel bénítva, így semmit sem fogsz érezni, maximum rántást, amikor kiveszik a babát, de fájdalom nélkül. Én szülés előtt egy nappal tudtam meg, hogy császár lesz. Nekem az segített, hogy arra gondoltam, hogy fölösleges f*snom, az orvosok tudják a dolgukat, ez nekik rutin. Maga a műtét kb. 45 perc lehetett kb, komolyan mondom, a bölcsességfog műtétem hosszabb ideig tartott és ezerszer rosszabb volt a szájsebészeten mint a császár!
2022. ápr. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat sírsz, hatalmasak a fájdalmaid????-de mitől, ez nem normális.Mit mond a doki???


A kérdésedre is válaszolva, szerintem ez egy természetes félelem, de próbálj meg lehiggadni.

Gondolj arra, hogy mindenki meg tudta csinálni, te is erős vagy, és a babáddal közösen megcsináljátok.

Ne a műtét részleteiben gondolkodj, hanem abban hogy a babád hamarosan veletek lesz.

2022. ápr. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima szülésnek indult,de hirtelen császár lett.Fel sem fogtam,már a műtőben voltam.😅Nekem pozitív élmény,rosszabbnak hittem.Utána rossz a sok szuri,meg a fájdalom.De a sima szülés rosszabb,azt is próbáltam már.
2022. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy igyekeztem a félelmeket előre kezelni, hogy lesz egy rossz időszak, ami nagyon rövid azonban, ezzel szembe kell nézni, lesz egy elcseszett napom, ez van, kész. Természetes szülésre készültem.

Aztán mire beertem a korhazba, elszállt a félelem, sodródtam. Utólag negyed annyira se volt szörnyű mint vártam.

2022. ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodj meg. Ha látják hogy nagyon félsz, az altatóorvos beszélgetni fog veled, hogy elterlje a figyelmedet. Miután a baba kint van ( 5 percen belül), meg kapsz majd egy szuper nyugtató szurit és onnantól minden sínen van. Nekem abszolút jó élmény volt a programcsászár, pedig nem elit magánklinikán szültem. :)
2022. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sztk-ba császároztak tavaly augusztusban. A kiirt időpont előtt 1héttel derült ki, hogy császár lesz. Akkor be is fektettek, mert valami fertőzésem volt így minden nap vizsgáltak. A kiirt napon megvolt a műtét. Első baba első cs.m gondolhatod, hogy f.stam🤣

Bevittek raktak fel katétert jött a doki érzéstelenítő. Szédültem majd vénásan kaptam valamit plusz kaptam oxigént is. Az altató orvos folyamatosan beszélt hozzám, hogy terelje a figyelmemet. Elmondta hol tart a doki. Kérdezett tőlem mindent (szerintem az egész életemet elmondtam neki) 😅

Mire észbe kaptam már tettek egyik ágyról a másikra és vittek az őrzőbe. Észre se vettem hogy eltelt annyi idő. Olyan volt mint 10perc. Szóval nyugi.

Fájdalmas az biztos (leginkább műtét utan) de ha viszik majd a picit hozzád hidd el semmit nem fog fájni. Én így voltam vele 😊 kitartást kívánok és sok boldogsagot 😊

2022. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon örülök, hogy a babám farfekvéses lett és nem kellett megszülnöm.

Természetesen indult be a szülés, úgyhogy megtapasztaltam milyen a vajúdás. Hát rettenetes. Nem fogok soha természetesen szülni, mégha lehetne császár után, akkor sem.


Bementünk a kórházba, már vártak rám mert ott volt pont a szülésznőm.

Rákötöttek a gépre ami nézte a fájásokat (hasonló az nst-hez).

A katéter szar volt, az nagyon fájt, de állítólag van aki meg se érzi úgyhogy nem törvényszerű h fájjon.


Beadták az érzéstelenítőt, amit meg se éreztem mert először kicsi tüvel érzéstelenítenek.

Aztán lefektettek, letakartak, és elkezdték a műveletet.

Nem mondom h nem ijesztő, mert mindent érzel, csak a fájdalmat nem.

Még a vágást is éreztem, olyan volt mintha egy ceruzát végighúztak volna a hasamon.

Húzkodtak vonkodtak aztán kiemelték a babát.

Ahogy hatott az érzéstelenítő, egyre jobban nem éreztem a matatást sem.

Utána átvittek a megőrzőbe és aludhattam amíg nem hozták első szopira a babát.

Az első felállás durva, lehet h nem is fog elsőre menni, de csak egyszer kell túlélni (mi császárosok is szenvedjünk már egy kicsit :D )


Egyébként semmi fájdalmam nem volt, ahogy ment ki az érzéstelenítő, tolták vénásan a dupla fájdalomcsillapítót.


Ne olvass rémtörténeteket, nálam pl. semmi borzalom nem volt, semmi sem fájt, tök jó élmény volt egy természetes szüléshez képest.

2022. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ajánlom a Császárvonal appot, sok félelmedet el tudja oszlatni szerintem!
2022. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Császárodig akár hüvelyi szülés is ritkán előfordulhat, de ne féljél.
2022. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es, nem szülhetek hüvelyi úton, faros a gyerkőc, és nem fog befordulni, mert hatalmas a gyerek, placenta olyan helyen van, ezért a tervezett császár.
2022. ápr. 8. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!