Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horkolós kismamák! Van valakin...

Horkolós kismamák! Van valakinek valami ötlete hogy mivel próbáljam elűzni a rémisztő horkolásomat legalább arra az időre amíg bennt leszünk szülés után?

Figyelt kérdés

1,5hónap múlva szülök, és annyira rettegek attól hogy másokkal összezárva aludjak, hogy lehet nem is fogok tudni pihenni :(

volt már incidensem egyszer egy vonaton,annyira fáradt voltam, hogy horkoltam-tiszta ciki.ráadásul a nő szinte személyes sértésnek vette, üvöltött, 100x bocsánatot kértem.

most viszont félek hogy zavarni fogom a többi kismamát, kisbabát, mert ugye együtt leszünk velük, de ez akkora stresszt okoz nekem, hogy félek, még a tejelválasztás sem következik be, sőt.aludni sem tudnék.

mit tegyek? használtam egy sprayt, amit lefekvés előtt kellett befújnom, hab formájában a torkomra tapadt-gondolom én.

de amikor a legjobb barátnőmmel aludtam, mondta hogy félelmetes volt, sokszor nem vettem levegőt, és hallotta, hogy fuldoklom, és ebből az lett hogy végig ébresztgetett.

szóval ezen agyalok ezerrel.

szerintetek? van valami hasznos, ami valóban bevált? csak arra a pár napra legalább..mert itthon nem mindig horkolok, de amint idegen helyen alszom, akkor az elviselhetetlen..


2010. szept. 16. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is horkolok olykor-olykor, de terhesség alatt kegyetlen volt. Párom is mondta, hogy néha már megijedt, mert én is "fuldokoltam". Ő a terhességem alatt füldugóval aludt :D Aztán a kórházban töltött időtől ne félj ám :) Mi 5en voltunk egy szobában, és ebből 3an horkoltunk. Néha a 2 nem horkoló cukkolt minket horkolókat, de csak jókat nevettünk rajta :) Ez egy kismama "betegség". Hidd el, biztosan nem Te leszel az egyetlen horkoló :) Csodás babavárást, könnyű szülést, és ne stresszelj! :)
2010. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a bíztatást-sajnos nem mindenki ennyire megértő.remélem nem lesz gond-ill konfliktus.de azért jó lenne valami tuti módszer..
2010. szept. 16. 11:33
 3/13 anniebianca ***** válasza:
Lehet olyan fáradtak lesztek ott mindnyájan, hogy senkit se fog érdekelni ki mennyire horkol.:)
2010. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én "nem horkoló" vagyok. Általában zavar, ha mások horkolnak. Szülés után a kórteremben az egyik kismama iszonyatosan horkolt, mégis el tudtam aludni, annyira kivoltam. :) Nem zavart különösebben. Van ott mindenféle egyéb zajforrás is.
2010. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapból is horkolsz vagy csak a terhességtől?


Egyébként tök mindegy, horkolsz vagy sem, akit zavar a horkolás, az menjen alapítványi 1 ágyas szobába, ahol teljes csendben lehet.

Ha már többen vagytok, muszáj alkalmazkodni.

Ne foglalkozz mások véleményével.

Ha valakit annyira zavar majd a horkolásod, akkor kérje át magát máshova, de nem hiszem, hogy ez elő fog fordulni.

Ez nem szálloda, hanem kórház, és csak pár napról van szó, ki lehet bírni.


Szóval nyugodj meg, és ha horkolsz hát horkolsz, ne csinálj ebből nagy ügyet!!!!

2010. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

sajnos alapból is előfordult hogy hangosan horkolgatok , de persze nem mindig:)

csak ha extrém fáradt vagyok-szóval tényleg nem volt állandó,de amikor volt, akkor nagyon..

nagyon remélem hogy ez a dolog nem gátol majd senkit sem a pihenésben:)

de ha a kismamák is horkolnak akkor majd kórusban nyomjuk :)

páromat nem zavarja, az a tuti módszerünk, ha ő előbb alszik el mint én :) de ő szerinte olyan édes vagyok-hát nem tudom:) mint egy édes, horkoló anyamaci :)

na de esküszöm már nem is aggódom ezen annyit, hisz nem én vagyok az egyedüli, majd maximum én is a terhességre fogom :))

vigyázzatok magatokra:)

2010. szept. 16. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ne is aggódj ezen. Én 3 ágyasban voltam, mind a hárman horkoltunk. De annyira kivoltunk, hogy senkit sem zavart a másik horkolása.
2010. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt, amikor én szültem, a kórházi folyosón állandóan jöttek-mentek, csattogtak még éjszaka is, kintről is jött mindenféle zaj, ha valaki bent horkolt volna, fel sem tűnt volna :) Tényleg nem szálloda :)))
2010. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát őszinte leszek...nem könnyű a helyzeted.

Saját tapasztalatot írok a másik oldalról.Engem 2 nappal a szülésem előtt befektettek, és egy nagyon kedves ikreket váró kismamával tettek egy szobába. Neki még 6 hete volt hátra a szülésig, nekem mindenórás volt...próbáltam volna pihenni, de én meg az a típus vagyok, h nagyon csöndben alszom...a lélegzetvételemet se lehet hallani...és nagyon tud idegesíteni ha valaki/valami zavar amikor alszom. Pl órakattogás, víz csöpögés, ventilátor hangja...én nem tudok így aludni.


Viszont a lány nagyon kedves volt. Mondta, (még ismeretlenül) h rengeteg szobatásra volt már, hisz jó ideje benn fekszik már, de mindenkinek ezzel nyit...horkolok...nem kicsit, nagyon. És nem tudott mit tenni. Ez van.

El kellett fogadni, de nem tudtam aludni tőle...iszonyatos volt. Nem tettem szóvá, csak mozdulatlanul feküdtem, és próbáltam pihenni, készülni a nagy napra. Nappal is sokat aludt...és közben akkor is zengett a kórterem. 2.napra már megszokottabbá vált, de akkor már sikerült pár órát aludnom.

Aztán én elmentem szülni, és fölkerültem baba mama szobába, ahonnan éjjelre elvitték a piciket. Viszont akkor egy doktornővel voltam összezárva, egy sznob p...csával,aki úgy el volt szállva magával h nem is szóltam nagyon kettőt se hozzá. Szerencsére 2.gyerekem született akkor, rutinosan vettem az akadályokat, nem volt szükség barátkozni. Viszont ő füldugóval aludt...sokat mosolyogtam magamban közben,h na ha ő együtt aludna a másik csajjal, asszem a füldugó sem segítene...:)


Ne haragudj h belepoénkodtam...

Tanulságot szűrd le. Légy kedves, és ha teheted figyelmeztesd a szobatársakat. Szerezzenek be füldugót, viszont ha lehet te is tégy valamit...azt az orrtapaszt próbáltad már? reklámozzák is. Nem tudom most a nevét!


Ettől függetlenül legyen nagyon sok örömöd a kisbabádban!!!

K.

2010. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát pont emiatt aggódom.

de megmondom őszintén, hogy soha nem vettem zokon, ha valaki megjegyezte, hogy hangosan alszom.sőt, inkább kellemetlen, hisz nő létemre horkolok mint egy medve..

azért is kérdeztem, mert nem tudom kinek mi vált be.megveszek bármit ami valóban használ, ha nem lesz más, elviszem azt a habot.de az sem egy életbiztosítás, hisz amikor az incidens volt a vonaton, akkor is használtam, de sajna felesleges volt.

gondoltam tapaszra, spray-re, bármire, ha valakinek bevált valami, vagy a szobatársának vagy ismerősének, akkor örömmel kipróbálnám.

körbenézek, beszélek a patikussal, hátha. nem merek elmenni ezek nélkül szülni, mert nem szeretném, ha csak 1ember is de kellemetlenül érezze magát.tudom nagyon jól mikor nem tud az ember aludni, milyen kínszenvedés egész éjjel forgolódni.persze ha más is horkol, hát szerencsém van.bár nem feltétlen ugyanazt jelenti számomra a horkolás mint esetleg neki..másiknak lehet hogy egy hangos szuszogás a horkolás..

na mindegy, utána olvasok, csak jó lenne valami tuti módszer rá..

2010. szept. 17. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!