Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ekkora bátorsága a...

Hogy van ekkora bátorsága a nőknek gyereket vállalni? Ennyire erősen beléjük van kódolva a fajfenntartás?

Figyelt kérdés

Nagyon durva dolog a szülés. Rettentően fáj, és felléphet bármilyen komplikáció szülés közben. Mégis az emberek többsége erre önként vállalkozik.

Én nem szerettem volna gyereket, viszont sikerült teherbe esnem. Sajnos én nem vagyok az a nő, aki önként belement volna abba, hogy gyereket vállaljon, még akkor sem, ha a végeredmény egy csoda. Olvastam a szülésről, láttam videókat, és bármennyire is vágytam volna gyerekre, erre vállalkozni képtelen lettem volna. Így viszont más, hogy megtudtam, hogy ott van bennem egy kis élet, aki a szerelmünkből lett. Nem tudtam elvetetni a gyereket, viszont így lassan tönkremegyek a terhesség végéig idegileg, ami szegény gyereknek is árt. Sokszor az összeomlás szélén állok, annyira félek a szüléstől. Úgy érzem, hogy csapdába kerültem, minden nap azzal a tudattal ébredek, hogy mennyire borzalmas dolgot kell majd túlélnem, ami testileg és lelkileg is ki fog csinálni, és elsírom magam. Szeretném is a babát, de a félelem nagy úr, sajnos ezen a félelmen semmi sem tud felülkerekedni. Utólag belegondolva a helyes döntés az lett volna, ha elvetetem, mivel ez egy olyan feladat, amihez az idegrendszerem túl gyenge. Azt hittem, hogy lesz esélyem megerősödni, de ugyanolyan gyenge vagyok, és ez az alapból nagy félelem a szülésig fokozódni fog, aminek nem lesz jó vége. Rosszul döntöttem sajnos, jobban át kellett volna gondolni a dolgot, és nem vállalkozni egy olyan feladatra, amihez nincs meg a képességem, amihez nem elég fejlett az idegrendszerem.


2022. máj. 3. 09:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

"Sajnos én nem vagyok az a nő, aki önként belement volna abba, hogy gyereket vállaljon"


---erőszakból fogant? Eseményutáni,abortusz, örökbeadás nem merült fel?

2022. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a terhesség volt borzalmas, 28. héttől súlyos vérnyomás ingadozás, az orvosok hülyének néztek, hogy biztos pszichés alapon húzom fel magam, amikor épp magas, mivel toxémia nem alakult ki, a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom az utolsó trimeszert. A császár ehhez képest már smafu volt nekem, a bölcsességfog műtétem rosszabb volt. De bármikor újra csinálnám, imádom a kisfiam.
2022. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem horrorszülésem volt,majdnem ott maradtunk,de nem is ez volt a legnehezebb, hanem az első pár hónap egy extrán hasfájós állandóan ordító babával sürgősségi császár után. Túl éled.
2022. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy pokolian fáj, mert mindenkitől csak ezt hallottam. Hát semmi nem volt az egész... nem kell félned tőle. Ne nézz videókat, az én szülésemnek pl. köze sem volt egy ordibálós, szenvedős szüléshez. 5 óra volt vajúdással együtt, a vajúdást végig beszélgettem és nevettem a férjemmel. A kitolás ebből 45 perc volt, az sem fájt, csak nagyon fáradt voltam, ezért akartam már, hogy vége legyen. Első baba. Ahogy előttem írták, az első pár hónap lesz/lehet nagyon durva egy hasfájós babával, ebbe én is belecsöppentem.
2022. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem a szülés az ijesztő. Gondolj bele, szerencsétlen gyerek milyen világba fog születni. Na ehhez kell bátornak lenni.
2022. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki kibírtam már 1x, pedig fájdalom küszöböm nagyon alacsony és igen kényes vagyok a fájdalomra. Semmi fájdalomcsillapítót nem kaptam pedig ... ki lehet bírni.
2022. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy érzed -ha már túl vagy rajta- tényleg olyan szörnyű volt mint gondoltad?
2022. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Hogy van ekkora bátorsága a nőknek gyereket vállalni"...


26os vagyok, hétfőn lesz 2 hete, hogy másodszorra szültem. Erősen gondolkoztam, hogy hogy juthatott ilyen eszembe. 🤣

2022. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!